Anasayfa / Girişimcilik / BioShock’un yaratıcısı, yeni oyununu bir türlü çıkaramıyor

BioShock’un yaratıcısı, yeni oyununu bir türlü çıkaramıyor

BioShock serisi ile oyun dünyasını baştan aşağı değiştiren isimler ortasında yer aşan Ken Levine, kuvvetli bir süreç ile karşı karşıya. Kendi kurduğu Ghost Story Games firmasında faaliyetlerini sürdüren üretimci, yeni oyununu bir türlü çıkaramıyor. Başarılı ismin, çeşitli ve farklı problemlerle baş başa kaldığı öğrenildi.

An itibariyle Take Two Interactive bünyesi altında yer alan şirket, yayınlanan rapora nazaran 8 yıldır tıpkı oyunu geliştirmeye çalışıyor. Ken Levine‘in oluşan tablo nedeniyle projeyi oyunculara sunmakta zorluk çekiyor.

Ken Levine, oyununu sunamıyor

Birinci olarak 2017 yılında piyasaya sürülmesi planlanan imal, düşük bütçeli ve bir nevi bağımsız üretim sayılabilecek kadar küçük bir takımla geliştiriliyordu. Uzayda geçmesi planlanan üretim, endişe temasının üst seviyede olduğu bir atmosfere sahip olacaktı. Hatta o devir imali, System Shock 2′ye de hayli benzetilmişti. Fakat Levine‘in vizyonu ve Take Two‘nun amaçları, merakla beklenen oyunu büyütmüş ve 30 kişilik grubun kaldıramayacağı noktaya getirmişti.

Artık 2022 yılına giriş yaparken, merak uyandıran oyunun birçok defa iptal edildiği ve baştan geliştirme sürecine sokulduğu ortaya çıktı. Bloomberg’de yayınlanan rapora nazaran üretimin aksama nedenleri ortasında da şahsen Ken Levine gösteriliyor. Değişken bir idare stili olduğu söylenen direktörün, mükemmeliyetçi tutumları da geliştirici grubu bir oldukça zorlamışa benziyor.

Daha büyük bütçeli bir projeye dönen üretim, içerisinde vazife alan birden fazla çalışanı da olumsuz etkilemişe benziyor. Kendini Christopher Nolan‘a benzettiği sav edilen Ken Levine, Take Two‘dan aldığı açık uçlu vakit çekini de pek güzel yönetemiyor üzere. Çünkü mühlet konusunda üzerinde baskı olmayan Levine, planlarını daha da büyüterek, çalışanlarına baskıyı arttırıyor.

Şimdi daha ismi dahi aşikâr olmayan oyun, son gelişmelere nazaran hala uzay temasına mı sahip olacak muhakkak değil. Lakin Bloomberg’in yayınladığı rapor, 2022 yılında yeni gelişmelerin olabileceğini gösteriyor. Bakalım BioShock ile piyasaya renk katabilen Ken Levine, yeni üretimi ile de bunu başarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler bu bahiste ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: