Anasayfa / Girişimcilik / Bethesda yetkilisinden çarpıcı Elder Scrolls VI açıklaması!

Bethesda yetkilisinden çarpıcı Elder Scrolls VI açıklaması!

Birinci sefer E3 2018 yılında karşımıza çıkan Elder Scrolls VI için vakit geçtikçe beklentiler büyüyor. Serinin beşinci oyunu yıllar evvel çıkış yapmasına karşın hala unutulmadı. Beşinci oyun Skyrim ile büyük muvaffakiyet yakalayan serinin, altıncı oyunuyla nasıl bir tecrübe yaşatacağını merak ediyoruz. Bethesda yetkilisinin yaptığı son açıklama, yeni oyunu bekleyenleri heyecanlandırmaya yetti.

Bethesda yetkilisi, Elder Scrolls VI’nın kusursuz olması gerektiğini söylüyor

Son Elder Scrolls oyunu olan Skyrim, 2021 yılında bile modlarıyla birlikte binlerce saat oyun tecrübesi sunabildiği için sonraki oyundan beklentiler büyük. Bethesda Game Studios yöneticisi ve iş geliştirme yöneticisi Todd Howard, katıldığı röportajda Elder Scrolls VI’nın yıllarca oynanabilecek eşsiz bir oyun olması gerektiğini söyledi. Esasen öncülü hala oynanabilen bir oyundan da beklentimiz bu halde. Görünüşe nazaran Bethseda grubu de oyuncuların ne kadar yüksek bir beklentisinin olduğunu anlamış.

Howard’a nazaran Elder Scrolls VI, çıkışından 10 yıl sonra bile oynanabilecek derecede sınırsız olmalı. Açıklamasında ‘oynanabilirlik’ sözünü sık kullanan yönetici, birebir vakitte ‘daha fazla içerik’ vurgularıyla da dikkat çekti.

Şimdi asıl ismi bile belirli olmayan oyunla birinci etkileşimimiz 3 yıl evvel yayınlanan bir teaser ile olmuştu. Oyunla ilgili neredeyse hiçbir şey bilmiyor olmak bizi korkutuyor. Ama bir yöneticinin nasıl bir oyun beklediğimizden haberdar olması, bizi biraz olsun rahatlattı.

The Elder Scrolls VI’dan evvel diğer bir oyun gelecek

Yeni oyunun ne vakit geleceğini bilmesek de Bethesda’nın geliştirmekte olduğu bir öteki oyun olan Starfield’dan sonra geleceğini biliyoruz. Starfield, 2022 yılının Kasım ayında çıkacağı için The Elder Scrolls VI’ya en az 1.5 yıl uzaktayız.

Yeni oyuna uzak olsak da Skyrim’e yeni içerikler gelmeye de devam ediyor. Oyunun sonsuz mod arşivinin yanı sıra, Bethesda geçtiğimiz günlerde yeni kuşak konsollarla uyumluluk sağlanması için bir Anniversary Edition yayınladı. Bu yeni paket, oyunun mevcut içeriğine 200’den fazla yeni içerik daha ekliyor.

Skyrim her ne kadar sonu gelmeyen bir oyun olsa da Bethesda’nın birebir oyunu ısıtıp önümüze koyması kimi oyuncuları rahatsız etmiş olabilir. Umuyoruz ki The Elder Scrolls VI, tıpkı Skyrim’in başardığı üzere sınırsız ve kaliteli bir oyun olur.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: