Anasayfa / Girişimcilik / Bethesda, Skyrim Anniversary Edition’ı düzeltmeye çalışıyor

Bethesda, Skyrim Anniversary Edition’ı düzeltmeye çalışıyor

Bethesda, Skyrim Anniversary Edition için çoğun mesai harcıyor. Geçen hafta oyuncuların karşısına çıkan imal, daha modernize edilmiş haliyle dikkat çekiyor. Şahsen mod yapımcılarının da içinde olduğu yeni sürüm, beklenildiği üzere çıkamadı.

Daima kusurlarla karşılaşılan Skyrim Anniversary Edition, birtakım hayranlar tarafından da oynanabilir değil biçiminde tanımlandı. Durumun farkında olan Bethesda ise gelişmelerin yapılmakta olduğunu bildirdi.

Skyrim Anniversary Edition için güncelleme yolda

Bilhassa kimi oyuncuların daima donmalar yaşadığının farkında olan stüdyo, tahlil için uğraştıklarını açıkladı. PS4 versiyonunda sıkça görülen depolama yanılgısı da şirketin öncelikleri ortasında yer alıyor. Olağan kurallarda modlu oynayan oyuncuların karşılaşabileceği yanılgıları, modsuz oynayan şahısların de deneyimlemesi, oyuncuların da canını sıktı.

Bahisle alakalı Discord üzerinden açıklama yapan Bethesda, problemlerin çözüleceğini aktardı. Stüdyo açıklamasında şunlara yer verdi:

Birtakım PS4 oyuncularının yaşadığı ‘0kb’ yanılgısının yanı sıra ‘siyah ekran’ sıkıntısının da farkındayız. Takım, bunlar için bir düzeltme üzerinde çalışıyor (istediğimizden biraz daha uzun sürüyor) ve bunları mümkün olan en kısa müddette çözmeyi umuyor.

Sıkıntıların ne vakit giderileceğine dair net bir açıklama gelmezken, Bethesda‘nın bir mühlet daha oyuncuları bekletme ihtimali de bulunuyor. Optimizasyon meselelerini bir an evvel gidermek isteyen şirket, modcularla da işbirliği içerisinde. Daha kaliteli bir Skyrim Anniversary Edition sunmak isteyen stüdyonun, meseleleri çözerken de bu şahıslardan yardım alacağı öğrenildi.

Birinci olarak 2011 yılında hayatımıza giren Skyrim, 2021 yılı itibariyle 2. defa versiyon değiştiriyor. Daha evvelce Special Edition ile büyük çaplı bir yenilemeye gidilirken, artık de Anniversary Edition bu sorumluluğu üstleniyor. Lakin ortaya çıkan üretimin kusurlu olması ve oyun tecrübesini düşürmesi de can sıkıcı bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Skyrim Special Edition sahibi oyunculara fiyatsız sunulan Anniversary Edition, ek olarak almak isteyenlere 249 TL‘den satılmakta. Tam 10 yıl hayatımızda olan üretimin daha yeni versiyonlarını görür müyüz bilinmez. Lakin artık hayranların da Elder Scrolls 6‘yı daha yüksek sesle istediği de bir gerçek.

Sizler Skyrim Anniversary Edition hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: