Anasayfa / Girişimcilik / Bethesda Launcher kapanıyor: Hesabınıza ne olacak?

Bethesda Launcher kapanıyor: Hesabınıza ne olacak?

Fallout ve Elder Scrolls üzere dev üretimlerle karşımıza çıkan Bethesda, yakın vakitte Xbox Game Studios’a satılmıştı. Gerçekleşen satın alımın akabinde Xbox ve PC platformları için Bethesda’dan parlak ataklar bekler olduk. Şirketin attığı yeni ataklardan biri, kendi istemcilerini terk ederek Steam‘e geçiş yapmak oldu.

Bethesda Launcher kullanıcıları Steam’e geçiş yapacak

Şirketin yayınladığı blog yazısında, istemcinin artık rafa kaldırıldığı belirtildi. Bu rafa kaldırılma süreci birkaç basamaktan oluşacak, yani birinci etapta erişiminizi kaybetmeyeceksiniz. Fakat gelecekte hesabınızdaki içeriklere erişebilmek istiyorsanız verilen talimatlar doğrultusunda bilgilerinizi Steam’e taşımalısınız.

Nisan ayının gelmesiyle Bethesda Launcher içeriğiniz Steam hesabınıza taşınabilecek. Bu etapta bir Steam hesabınız yoksa oluşturmanız gerekiyor. Oluşturduğunuz hesaba oyunlarınız, cüzdan bilgileriniz ve oyun kayıtlarınız üzere kıymetli datalar taşınacak. Hatta oyunlardaki online profiliniz dahi Steam hesabınıza eksiksiz formda taşınacak.

Bethesda Launcher ile sunulan kimi oyunlar

Bethesda’nın yayınladığı yazıda sürece dair İngilizce bir metin de bulunuyor. Sıkça sorulan sorular da bu sayfada yer edinmiş. Bu soruları incelediğimizde Bethesda’dan Steam’e geçişte size sorun yaratacak bir durum görmedik. Zati Steam, uzun yıllardır oyuncular tarafından tercih ediliyor olmasıyla fonksiyonel bir platform halini almıştır. Bethesda Launcher’ın Steam’e transfer olması, muhtemelen size hiçbir şey kaybettirmeyecek.

Şayet Bethesda Launcher kullanıcısıysanız nisan ayı geldiğinde sizin için göç başlamış olacak. O vakte kadar bir oyun oynamak isterseniz, her vakit yaptığınız üzere Bethesda’yı başlatabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: