Anasayfa / Girişimcilik / Battlefield 2042’nin makus çıkışı, tesirini hissettiriyor!

Battlefield 2042’nin makus çıkışı, tesirini hissettiriyor!

EA ve DICE iştirakinde geliştirilip piyasaya sürülen Battlefield 2042, makus çıkışının tesirlerini üzerinden atamadı. Oyuncuların büyük tenkitlerini alan oyun, bazılarına nazaran tüm vakitlerin en berbat Battlefield oyunu olarak bile seçildi. Durumu toparlamak isteyen DICE ise ağır tenkitler almaya devam ediyor.

Oyuncuların agresif yorumlarına maruz kalan şirket, toplumsal medya platformlarında güç anlar yaşıyor. Twitter‘dan gelen yansıların üstüne, oyunun Battlefield 2042 sayfası da tehlike altında.

Battlefield 2042 Reddit sayfası, kapanabilir

Oyuncular, bir an evvel oyunun düzelmesini beklerken EA bağlantı yöneticisi Andy McNamara’nın attığı tweet hudutları yükseltti. Yazılım grubunun tatilden döndüğünü ve çalışmaların devam edeceğini aktaran McNamara, çok önemli yansılar aldı. Paylaşımını daha sonra silen yönetici, geliştiricilerin de tam konsantre olabilmesi için tatile gereksinimi olduğunu yineledi. Lakin oyuncular, Battlefield 2042‘nin çıkmamış bir imal olduğunu belirterek, problemlerin düzelmesini talep etti.

Twitter‘da başlayan ve hakaretlere varan tartışma, bir öbür ünlü toplumsal medya platformu Reddit‘e yansıdı. Bir küme oyuncu, EA ve DICE‘a öfkelerini kusarken, ağır tartışmalar nedeniyle platformun alt konusundaki Battlefield 2042 geliştiricileri, birer birer topluluktan ayrılma kararı aldı. Durumun erkenden farkına varan topluluk yöneticileri ise, oyuncuları uyardı.

Toksik yorumlardan herkesin kaçınması gerektiğini savunan yöneticiler, platformdaki tartışma kültürünün kaybolduğunu belirtti. Bu durumun düzelmesi gerektiğini aktaran Reddit yöneticileri, oyunculara 3 farklı seçenek sundu. Birinci seçenek, tartışma dozunun nizama getirilmesi ve topluluğun kapatılmaması olurken, ikinci seçenekte de şayet bu yaklaşım sürerse hususların silineceği belirtildi. Üçüncü ve son opsiyonda ise topluluğun eksiksiz kapatılacağı ve cezaların verileceği açıklandı.

Şimdilik bahisle alakalı yeni bir gelişme yaşanmazken, oyuncuların öfkelerinin dinmesi bekleniyor. Bilhassa oyuncular için değerli bir platform olan Reddit, sert kararlarıyla durumu yatıştırmayı başarabilir. Öte yandan DICE cephesi, tatil dönüşü çalışmaların devam ettiğini belirtti ve oyunun düzeleceğini aktardı. Bakalım günün sonunda Battlefield 2042 oyuncuları mutlu olabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Pekala sizler Battlefield 2042 hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: