Anasayfa / Girişimcilik / Battlefield 2042’nin belge boyutu muhakkak oldu!

Battlefield 2042’nin belge boyutu muhakkak oldu!

Battlefield 2042 için geri sayıma geçildi. DICE ve EA iştirakinde oyuncuların karşısına çıkacak aksiyon oyunu, çıkışına yakın yeni ayrıntılar vermeye de devam ediyor. Son olarak, yapılan sızıntı ile merakla beklenen üretimin evrak boyutu ortaya çıktı.

PlayStation 5 için yapılan paylaşım, oyuncuları şad edecek üzere gözüküyor. Çünkü sızıntı hakikat ise, iddia edilenden çok daha az yer kaplayacak.

Battlefield 2042 PS5 sürümü 42 GB olacak

Twitter üzerinden yapılan sızıntı, hayranların hem merakını giderecek hem de içini rahatlatacak cinsten diyebiliriz. Çünkü bilgiler doğruysa, Battlefield 2042 yalnızca 42 GB olacak. Lakin erken sevinmemekte yarar var. Zira paylaşılan ayrıntılara nazaran bu sayı, birinci gün güncellemesi hariç ortaya çıkan tabloyu yansıtıyor. Yani oyunu ön yükleme yahut çıkar çıkmaz indirmeye başlarsanız, karşılaşacağınız sayılar üç aşağı beş üst bu formda olacaktır.

Öteki platformlar için gerekli depolama bilgileri şimdi belirli olmadı. Lakin kestirimler, büyük farkların olmayacağını gösteriyor. Ayrıyeten Battlefield 2042 için yapılan sızıntı, yalnızca oyunun boyutu ile alakalı değil. Çünkü merakla beklenen üretimin ön yükleme vakitleri da muhakkak oldu. Buna nazaran oyunun standart sürümü alan oyuncular, 17 Kasım tarihinde ön yükleme yapabilecekler. EA, standart versiyon için yalnızca 2 günlük bir fırsat tanımış.

Oyunun Gold ve Ultimate sürümlerini alan oyuncular için ise ön yükleme dönemi, 10 Kasım tarihinde başlayacak. Ayrıyeten yeniden EA‘in bir kıyağı olarak bu sürümlere sahip kullanıcılar oyuna tam 1 hafta erken girecek. Gelişmiş versiyonu alan şahıslar 12 Kasım‘dan itibaren savaşa dahil olacaklar. Şirket, ortadaki fiyat farkına nazaran oyunculara farklı çıkış tarihleri sunuyor.

İkinci Dünya Savaşı temasından çıkan DICE, daha çağdaş bir hava katarak Battlefield 2042 oyununu bizlere sunacak. Beta süreçleri tamamlanan üretim artık oyuncularını bekliyor. Bir devir ertelenmeye de maruz kalan oyunun performansı ise epey merak konusu.

Sizler Battlefield 2042 için ortaya çıkan boyutları nasıl değerlendiriyorsunuz? Sizce oyun beklentilerin üzerine çıkabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: