Anasayfa / Girişimcilik / Battlefield 2042 oyuncularının beklediği özellik sonunda geliyor!

Battlefield 2042 oyuncularının beklediği özellik sonunda geliyor!

Bilindiği üzere Battlefield serisinin en yeni oyunu Battlefield 2042, hem oyunculardan hem de profesyonel inceleme sitelerinden aldığı notlarla şimdi bekleneni veremedi. Serinin Battlefield’ın son 10 yılında piyasaya çıkan ana oyunlarının en düşük satış sayılarına ve puan ortalamasına sahip olması sonrası kolları sıvayan DICE Games, oyuncuların beklentilerini karşılamaya çalışıyor.

Battlefield 2042 için yeni bir skor tabelası geliyor

Bugün prestijiyle Battlefield 2042’ye gelen küçük XP düzenleme güncellemesi sonrasında oyuna dair gelecek yeni ve daha büyük güncellemenin de ayrıntıları paylaşıldı. Üretimci DICE, resmi Twitter sayfası aracılığıyla yaptığı açıklamada, bir müddettir oyunun 3.3 yaması üzerinde çalışıldığını ve oyuna gelecek olan bu birinci büyük güncellemenin Şubat ayının ortalarında oyuncularla buluşacağı açıklandı.

Battlefield 2042, şahsî performansa odaklanan ve şerit ilerlemesini ve ekseriyetle bir puan tablosuna ilişkin olmayan başka istatistikleri takip eden radikal bir dizaynla piyasaya sürülmüştü. Lakin bu tabloda ne ekibin geri kalanının ayrıntılı bir biçimde neler yaptığı ne de içinde bulunduğunuz sunucunun ne durumda olduğuna dair hiçbir şey göstermiyordu. Bu cins oyunlar için çok standart olan bu cins bilgilerin paylaşılmaması oyuncuların reaksiyonunu çekmişti.

Battlefield 2042 için tasarlanan yeni skor tabelası…

Battlefield 2042 imalcisi DICE, bugün prestijiyle oyun için tasarlanan yeni skor tabelasını paylaşsa da oyunculardan pek de olumlu geri dönüşler alamadı.

Toplumsal medyada yorum yapan Battlefield oyuncuları, yeni dizaynın eski oyunlara gereğince benzemediğinden ve grupların neler yaptığının -bir kere daha- besbelli bir biçimde gösterilmemesinden şikayetçi. Buna rağmen DICE, bu yeniliğin şimdi bir başlangıç olduğunu ve oyunculardan gelen geri dönüşlerle geliştirilmeye devam edeceğini söyledi.

Oyunun 3.3 güncellemesiyle ilgili önümüzde günlerde daha ayrıntılı açıklamalar geleceği de DICE tarafından resmen açıklandı. Pekala sizler Battlefield 2042 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.