Anasayfa / Girişimcilik / Battlefield 2042 oyuncularına güncelleme müjdesi!

Battlefield 2042 oyuncularına güncelleme müjdesi!

Battlefield 2042, olaylı çıkışının akabinde toparlanmanın yollarını arıyor. DICE ve EA iştirakinde piyasaya çıkan imal, o kadar berbat geri dönüşler almıştı ki, serinin en başarısız oyunu olarak tarihe geçmişti. Kusurları nedeniyle oyuncuların da sert yorumlar yaptığı oyun, düzelme yoluna hakikat giriyor.

Aralık ayında büyük bir güncelleme yayınlayacaklarını açıklayan DICE, oyuncuları çok da beklemeyecek. Çünkü yeni güncelleme için geri sayım başladı.

Battlfield 2042 için planlanan güncelleme geliyor

Birçok kusur düzeltmesinin yer aldığı güncelleme, Türkiye saati ile 11.00′de oyunculara sunulacak. Tam 150′den fazla harita iyileştirmesine sahip olacak düzeltme, oynanış konusunda da yeniliklere sahip. Genel olarak kullanıcı arayüzünün daha optimize çalışacağı öğrenilirken, oyuncular için haftalık misyonlar kısmı de açılacak. Geniş kapsamlı düzeltmelerden beklentiler de bir epey yüksek. Oyuncular yaşanan sıkıntıların giderilmesini sabırsızlıkla bekliyor.

Battlefield‘ın en değerli reklam konusu olan Portal da, iyileştirmelerden nasibini alacak. DICE, gelen şikayetler üzerine botlardan arınacak oyun moduna bir de yalnızca araçların kullanıldığı özel bir eklenti ilave edilecek. Ayrıyeten tekrar Portal içerisine, Counter Strike oyunlarından alıştığımız bir mod daha eklenecek. Yeni gelen Gun Master ile, etkisiz hale getirdiğiniz düşmanlarınızdan puan toplayarak silah satın alabileceksiniz.

Güncelleme 0.3.0 ismiyle indirime sunulacak yamanın boyutu şimdi belirli olmadı. Fakat DICE‘ın kendi sitesinde paylaştığı liste, çok da iç açıcı boyutların olmayacağının sinyalini veriyor. Oyundaki kare suratı düşüşlerinin de önüne geçileceğini duyuran stüdyo, Battlefield 2042‘nin birinci çıktığı halinden daha yeterli olmasını umuyor.

Ayrıyeten Aralık ayının başında geleceği açıklanan güncellemenin, çabucak ayın ikinci gününde gelecek olması da, kayda kıymet bir gelişme diyebiliriz. Neredeyse Cyberpunk 2077 ile karşılaştırılan Battlefield 2042, şayet güncelleme başarılı olursa, oyuncuların takdirini kazanabilir. Bununla birlikte DICE‘ı önümüzdeki günlerde güç bir süreç bekliyor diyebiliriz. Yüzlerce düzeltmenin yer aldığı güncellemenin notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Pekala sizler DICE tarafından planlanan güncellemeyi nasıl buldunuz? Sizce düzeltmeler sayesinde Battlefield 2042 problemlerinden kurtulabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: