Anasayfa / Girişimcilik / Battlefield 2042 oyuncuları paralarını geri istiyor!

Battlefield 2042 oyuncuları paralarını geri istiyor!

Geçen yıl büyük vaatlerle duyurulan Battlefied 2042, pek çok noktasıyla bir hayal kırıklığı olmuştu. 2021 yılı aslında oyuncular için düzgün geçmiş değilken efsane serinin ‘eksik’ oyunu da hayal kırıklığımıza bir darbeydi. Fütüristik atmosferin Battlefield ortamına gelmesini beklerken bizi buglarla ve hatta mantık yanılgılarıyla buluşturan oyun, Batlefield franchise’ının en berbatı.

Metacritic’te ortalama 68 puanı gören oyun çıkalı yaklaşık iki ay oluyor ve görünüşe nazaran oyunu alanlar, aldıklarına pişman.

Battlefield 2042 iade talepleri ile rekora koşuyor

Battlefield 2042’nin geliştiricisi DICE dahi, oyunun beklentileri karşılamadığını açıklamıştı. Oyuna eklenmesi planlanan güncellemeler de yayıncının açıklamasıyla birlikte ertelenmiş, mevcut oyundaki yanılgıların tahliline odaklanılmıştı. Geçen yaz hakkında birinci söylentiler çıktığında sonunda farklı bir Battlefield geleceğini düşünerek beklediğimiz oyunun bu türlü bir çıkış yapması, birçok kişi için kabul edilemez. Hasebiyle iade sayılarının 60.000’i aştığı açıklandı.

Battlefield 2042 çıktığı haftada 4.2 milyon satarak hayli güçlü bir başlangıç yapmıştı. 4.2 milyonun karşısında 60.000 iade az üzere görünse de bu kadar oyuncunun parasını geri istemesi, büyük bir kriz olduğunu gösteriyor. Çünkü başarılı bir oyun, bu kadar kısa müddette bu kadar fazla iade talebi görmez.

Bu ayın başında DICE’tan gelen açıklama ile Dönem 1 güncellemesinin ertelendiğini öğrenmiştik. Bu erteleme hiç de küçümsenebilecek değil, çünkü net bir tarih verilmese de 2022 Yaz’ının başı işaret edildi. Güncellemeyi şubat ayında görmek için oyunu satın alanlar, birkaç ay bekleyeceğini öğrenince soluğu iade ederken almış olmalı.

Şayet oyunu satın alanlardansanız ve gelecek güncellemeleri ya da kusur düzeltmelerini beklemek istemiyorsanız bir iade talebi oluşturabilirsiniz. Şayet mevcut oyunla bir sıkıntınız yoksa tadını çıkarmaya devam edin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.