Anasayfa / Girişimcilik / Battlefield 2042 için beklenen o özellik oyunda olmayacak!

Battlefield 2042 için beklenen o özellik oyunda olmayacak!

Kasım ayı içerisinde yeni jenerasyon konsollar, PC’ye ve PS4 ile Xbox One oyuncuları için piyasaya sürülecek olan Battlefield 2042 cephesinden tatsız bir haber geldi. Buna nazaran oyunun yeni kuşak konsollar olan Xbox Series X|S ve PS5’te 120 FPS modunu desteklemeyeceği resmen açıklandı.

Battlefield 2042, yeni kuşakta 60 FPS olacak

Battlefield 2042’nin çıkışına sayılı günler kala oyunu yeni nesilde bekleyenler için makûs bir haber geldi. ResetEra isimli oyun forumunda sorulara cevap veren DICE geliştiricisi Elenaire, Xbox Series X|S ve PS5’te oyunun 120 FPS’de çalışmayacağını açıkladı.

128 kişilik haritaların CPU gücünü çok fazla zorladığını belirten üretimci, 120 FPS’yi yakalayabilmek için çözünürlüğü dahi düşürmeyi denediklerini fakat başarılı olamadıklarını itiraf etti. Buna nazaran oyun yeni nesilde sabit 60 FPS olarak oynanacak. Buna rağmen birebir DICE yetkilisi, oyun piyasaya çıktıktan sonra bu özellik üzerinde çalışmaya devam edeceklerini de açıkladı.

Tıpkı üretimci, çevrim içi savaşlarda düşmanları, ekip arkadaşınızdan ayırt etmeniz için de farklı bir sistem bulduklarını belirtti. Buna nazaran artık oyundaki düşmanların ve dostlarınızın kıyafetleri ortasında önemli bir kontrast ve renk farkı olacak. Grup arkadaşlarınız çok daha açık renkte ve parlak gözükürken, düşmanlar daha koyu renkli ve kırmızıya çalan bir renkte karşımıza çıkacak.

Konsollar cephesinde yaşanan bu gelişmenin yanı sıra PC oyuncuları için güzel haberler de Nvidia tarafından geldi. Buna nazaran oyun piyasaya çıktığında Nvidia DLSS, Nvidia Reflex ve ışın izleme üzere bir çok özellik birinci günden PC oyuncularına sunulacak. Battlefield 2042, 19 Kasım 2021 tarihinde PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek.

Pekala sizler oyunun yeni nesilde 120 Hz dayanağı sunmaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: