Anasayfa / Girişimcilik / Battlefield 2042 çıkışıyla çelişki yarattı!

Battlefield 2042 çıkışıyla çelişki yarattı!

Battlefield 2042 geçtiğimiz hafta oyuncularla buluştu. EA ve DICE‘ın geliştirdiği imal, beta sürecinden bu yana sorunlu bir devir yaşamaktaydı. O denli ki oyunun tam versiyonu dahi, çıkış sonrası kendine gelebilmiş değil ne yazık ki.

Başarısız ve şiddetli çıkışın akabinde Battlefield 2042 için oyuncuların da başı karışık diyebiliriz. Çünkü oyun, geri dönüşlerde çoğunlukla negatif oylar almasına karşın, bir yandan da en çok etkin oyuncuya sahip üretimler ortasında yer alıyor.

Battlefield 2042 oyları berbat fakat etkinlik yüksek

Steam üzerindeki datalara nazaran yorumlanan üretim, oyuncuların beğenisini kazanamamışa benziyor. Problemli bir çıkış yapan ve bazılarına nazaran yılın hayal kırıklıklarından olan Battlefield 2042, aldığı geri dönüşlerde de bunu net bir biçimde gösteriyor. Oyun için yapılan Steam değerlendirmeleri, an itibariyle “çoğunlukla olumsuz” biçiminde bizleri karşılıyor.

Steam250 isimli internet sitesindeki datalara nazaran oyun, Steam tarihinde en çok makus oy alan 10. imal olmayı başardı. Oyuncular tarafından gelen 47 bin 344 incelemenin tam 35 bin 074‘ü negatif olarak dikkat çekiyor. Bu da kabaca, oyunu deneyimleyen şahısların yüzde 75‘inin şad olmadığını gösteriyor.

Her ne kadar olumsuz tenkitler alsa da, Battlefield 2042, oynanmaya da devam ediyor. Anlık oyuncu grafiğini gösteren SteamDB‘ye nazaran oyun, en çok etkinliğin olduğu 13. üretim. Anlık oyuncu sayısında 100 bin barajını geçen EA, durumdan mutlu üzere gözüküyor. Ayrıyeten oyunu son 24 saatte ise 65 bin 972 kişi oynamış.

Güncellemeler ile problemleri çözmeyi planlayan EA, tıpkı öbür firmalar üzere sabır istedi. Şirket oyunun düzeleceğinden emin. Bununla birlikte kimi oyuncular Battlefield 2042‘yi eFootball 2022 ile dahi kıyasladı. Uzun vakittir bu stil problemli bir oyunla piyasaya girmeyen EA ve DICE‘ın bir süre daha başı ağrıyacak üzere gözüküyor. Bilhassa kimi oyuncular, birkaç yeniliğin çıkarıldığını düşünmekte. Bakalım oyun ne kadar düzelecek. Bekleyip göreceğiz.

Sizler Battlefield 2042‘yi nasıl buldunuz? Sizce oyun toparlamayı başaracak mı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.