Anasayfa / Girişimcilik / Back 4 Blood, değerli bir kilometre taşını geride bıraktı!

Back 4 Blood, değerli bir kilometre taşını geride bıraktı!

Back 4 Blood çıktığı günden beri her geçen gün popülerliğini artırıyor. Bunun gerisinde yatan en büyük sebeplerden birisi Xbox Game Pass oldu. Bu noktada hizmetin yayıncılar ve geliştiriciler için değerini açıkça görüyoruz. Oyun yakın vakitte 6 milyon oyuncu sayısını geçerek kıymetli bir dönüm noktasına ulaştı.

Back 4 Blood geliştiricisi duyuruyu dün oyunun resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı. Şu ana kadar imali deneyimleyen oyunculara da özel teşekkürlerini iletti. Aslında oyun bir hit haline dönüşeceğini daha evvelden muhakkak etmişti. Bu noktada beta sürümünde 100.000 oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Birkaç saat içinde de Steam platformunda en etkin oynanan oyunlardan birisi haline geldi.

Back 4 Blood, Steam’de değerli bir muvaffakiyet yakaladı

Back 4 Blood‘un Steam‘deki en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı 65.987 oldu. Bu sayının sadece PC platformuna has olduğunu da belirtelim. Zira oyuncu sayısının büyük bir kısmı Xbox tarafından da geliyor. Bilhassa de Game Pass bünyesinden oyunu deneyimleyen kişi sayısı da epey fazla sayıda. Oyunun fiyatını da düşündüğümüzde bunun olağan olduğunu söyleyebiliriz.

Oyunu tek kişi oynuyorsanız birtakım yerlerde üretimin ilerlemeyi devre dışı bıraktığına şahit olmuşsunuzdur. Bu da oyuncuların canını sıkan bir durumdu. Lakin yeniden de buna karşın bu başarıyı göstermiş olması da ne kadar sevildiğinin bir örneği. Tabi Back 4 Blood‘un bu oyuncu sayılarını müdafaaya devam edip etmeyeceği ise şimdi bilinmiyor.

Sizler Back 4 Blood‘un hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: