Anasayfa / Girişimcilik / Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni DLC’si duyuruldu!

Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni DLC’si duyuruldu!

Assassin’s Creed (AC) Valhalla‘nın çıkışına kısa bir müddet kala oyunun yol haritası paylaşılmış ve ilerleyen periyotlarda hangi DLC‘lerin ve fiyatsız ek içeriklerin geleceği yayınlanmıştı. Geliştirici Ubisoft, yeni AC oyunuyla oyuncuları İskandinav mitolojisinde büyük bir gezintiye çıkarmıştı. Oyunda Odin ve arkadaşlarını görebilmiştik. Üstelik Asgard’da büyük bir seyahat da yapmıştık. Oyuna gelen birinci büyük DLC, oyuncuları İrlanda’ya götürüyordu. İkinci DLC ise bizleri Paris kuşatmasına götürmüştü. Lakin ne yol haritasında ne de daha evvel yapılan duyurularda üçüncü bir DLC olacağından bahsedilmemişti.

Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni DLC’si: Dawn of Ragnarök

Yeni DLC’nin duyurulmasıyla birlikte Assassin’s Creed Valhalla, İskandinav mitolojisi seven oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Yeni DLC büsbütün farklı bir haritada geçecek ve Odin’in oğlu Baldur’u kurtarmak için neler yaptığını bize anlatacak.

!Spoiler Uyarısı!. Assassin’s Creed Valhalla’da Eivor, Odin olarak betimlenmişti. Oyun içerisindeki kimi vazifelerde Asgard’a gidiyorduk. Ayrıyeten Odin’in de bir Isu olduğu ortaya çıkmıştı ve Eivor’un kan bağı yüzünden Isu yeteneklerine sahip olduğunu da biliyorduk. Oyun içerisindeki bilinmeyen bir görüntü aslında Odin ve yandaşlarının yıkımdan evvel kendilerini reenkarne edecek biçimde ayarlamasını bizlere gösteriyordu. Bu görüntüyü açabilmek için animus parkur misyonlarının yapılması gerekiyor. Görüntüyü bu temastan izleyebilirsiniz.

Mevzumuza geri dönecek olursak Dawn of Ragnarök DLC’si 10 Mart 2022‘de çıkış yapacak. Bu yeni DLC bizleri efsanevi Svartalfheim krallığına götürecek. Svartalfheim‘da kara elfler karar sürmekte aslında daha çok cüce olarak biliniyorlar. Kara elfler güneş ışığına çok çıkamazlar. Bu yüzden yayınlanan fragmanda karanlık bir hava bulunuyor.

Ayrıyeten fragmanda kimi yeni karakter yeteneklerini görüyoruz. Odin öldürdüğü düşmanların elementini kendisi için kullanabiliyor. Fragmanın başında uçurumdan atladıktan sonra karşımıza beyaz bir kartal olarak çıkıyor. Düşmanının üzerindeyken kartal halinden çıkıp havada suikast gerçekleştirebiliyor.

Kullandığı silahın elementini karşıdaki düşmanının zayıflığına nazaran değiştirebiliyor. Daha sonra fırlattığı okun üzerine ışınlanabiliyor. Aslında bu yetenek Middle-earth: Shadow of Mordor’daki yeteneği andırıyor. Son olarak da Odin’in öldürdüğü düşmanlarını kendi yanına çekebildiğini görüyoruz.

Tüm bu yetenekler DLC’de olacak mı yoksa yalnızca fragmana has mü bilinmiyor. Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök DLC’si 10 Mart 2022‘de tüm platformlar için çıkış yapacak.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: