Anasayfa / Girişimcilik / Assassin’s Creed Valhalla ile elde edilen gelir açıklandı!

Assassin’s Creed Valhalla ile elde edilen gelir açıklandı!

Dünyanın en büyük görüntü oyun geliştiricilerinden birisi olan Ubisoft’un en tanınan üretimlerinin başında hiç kuşkusuz Assassin’s Creed serisi yer alıyor. Şirket, büyük bir hayran kitlesine sahip olan oyun serisine, son olarak Assassin’s Creed Valhalla’yı eklemişti. 2020 yılının Kasım ayında piyasaya çıkan oyun, o günden bu yana şirket için büyük bir gelir kaynağı oldu.

Assassin’s Creed Valhalla, 1 milyar dolar gelir gelir elde etti

Uzun bir müddettir oyun dünyasında yer alarak kendi hayran kitlesini yaratan üretim, Assassin’s Creed Valhalla ile popülerliğini arttırmaya devam ediyor. O denli ki şirket, yaklaşık 15 ay evvel çıkan üretimden 1 milyar doları aşkın gelir elde etti. Böylelikle imal, Ubisoft’un en çok gelir elde ettiği Assasin’s Creed oyunu oldu. Ayrıyeten birçok üretime imza atan şirketin en çok gelir getiren ikinci imali oldu.

Başarılı üretim, tek oyuncu ile oynanan açık dünya RPG oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Tüm seri göz önüne alındığında 22. oyun olan Assassin’s Creed Valhalla, 873’teki Vikingler’in İngiltere istilasını kurgusal bir tarih örgüsü ile anlatıyor. Oyun, Viking akıncısı olan Eivor’un başından geçenleri bahis alıyor. Elde edilen bu başarıda şirketin oyuna Assassin’s Creed Valhalla Dawn of Ragnarök DLC’sini eklemesinin de değerli bir rolü bulunuyor.

Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni DLC’si: Dawn of Ragnarök

Assassin’s Creed Valhalla’nın yeni DLC’si Dawn of Ragnarök, 10 Mart 2022‘de çıkış yapacak. Yeni DLC,  efsanevi Svartalfheim krallığına yolculuk yapacak. İskandinav mitolojisi seven oyuncuların dikkatini çeken DLC’de baş karakter Odin yer alacak. Hikayer, karakterin mitolojide de oğlu olan Baldur’u kurtarma kıssasını barındırıyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde Ubisoft, Wrath of the Druids ve The Siege of Paris adında iki adet DLC çıkartmıştı. Oyuna olan ilgiyi arttıran bu atılımların akabinde şirket, önümüzdeki haftalarda gelecek yeni DLC ile oyuna olan ilgiliyi taze tutmak istiyor. Sızdırılan bilgilere nazaran şirket, 2023 yılında yeni bir Assassin’s Creed oyunu piyasaya sürmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: