Anasayfa / Girişimcilik / Assassin’s Creed serisinin aslında nasıl sonlanacağı ortaya çıktı!

Assassin’s Creed serisinin aslında nasıl sonlanacağı ortaya çıktı!

Birinci olarak Prince of Persia için tasarlanan bir yan oyun olarak ortaya çıkan ve Jade Raymond, Corey May ve Patrice Desilets tarafından ortaya çıkarılan Assassin’s Creed, daha 2007 yılında çıkan birinci oyunuyla bir fenomen olacağını göstermişti.

Gelen ikinci oyun, Brotherhood ve İstanbul’da geçen Revelations derken Assassin’s Creed, gelmiş geçmiş en efsane oyun serilerinden biri haline geldi. Birinci üç oyunun yapımcılarından Patrice Desilets, serinin aslında üçüncü oyunun sonunda büsbütün biteceğini söyleyerek, kıssanın nasıl sonlandığını açıkladı.

Assassin’s Creed, aslında bir uzay gemisinde bitiyormuş

2007 yılında PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya sürülen ve bir yıl sonra PC oyuncuları için de sunulan Assassin’s Creed, gelmiş geçmiş en esaslı serilerden biri halini aldı. Desmond Miles‘ın birinci olarak 1191 yılında, atası Altaïr Ibn-La’Ahad‘ın kıssasını takip ettiği, daha sonrasında ise Ezio ve Amerika Sivil Savaşı sırasında Connor karakterlerini canlandırdığımız serinin aslında 3. oyunla büsbütün biteceği ortaya çıktı.

Hatırlayacağınız üzere Ubisoft, Assassin’s Creed III ile Desmond Miles’ın öyküsünü sonlandırsa da seriyi devam ettirme kararı almıştı. Buna rağmen takımın yepyeni planına nazaran, üçüncü oyunla birlikte Asssassin’s Creed serisinin tüm öyküsü son bulacaktı. Assassin’s Creed’in yaratıcı grubundan Patrice Desilets, Lars de Wildt ile gerçekleştirdiği bir röportajda, serinin üçüncü oyunla ve 2012 kehanetine bir gönderme yaparak son bulacağını açıkladı.

Şayet seri bu derece büyük bir infial yaratmasa, üçüncü oyunun sonunda tüm öykü, 2012 yılında bir uzay gemisinde son bulacakmış. Desmond Miles Abstergo’yu, Altair ve Ezio da dahil olmak üzere bütün cetlerinin güçlerini birleştirerek yenmeyi başaracaktı. Bununla birlikte geçmişe daima gidip gelmesi günümüzde bir karmaşaya yol açacak ve tüm dünya yok olacaktı.

2012 yılında gerçekleşecek olan bu olayların akabinde Lucy ve Ezio sağ kalan son beşerler olarak bir uzay gemisiyle, tekrardan bir medeniyet kurmak için yola çıkacaklardı. Böylece Desmond ve Lucy, çağdaş vakitlerin Adem ile Havva’sı olarak resmedilecek ve dünyanın birden çok defa yıkılıp baştan kurulduğu, birçok sefer medeniyetin tekrar inşa edildiği teorisine de dayanak verilmiş olacaktı.

Pekala sizler seri için düşünülen bu orjinal sonla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.