Anasayfa / Girişimcilik / Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü işlemcileriyle kullanıcı karşısına çıkan bu modeller, oyun konusunda da son derece kaliteli bir tecrübe sundu.

Apple, son ortaya çıkan bilgilere nazaran iPhone başta olmak üzere muhakkak eserlerinde oyun tecrübesini bir üst düzeye çıkaracak yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor. İşte ayrıntılar…

Apple, aygıtlarını oyun konsoluna çevirecek

Apple’ın Avrupa Patent Ofisi’ne sunulan, Patently Apple tarafından tespit edilen yeni bir oyun kumandası patenti ortaya çıktı. Toplamda üç farklı oyun denetleyicisini içeren patent; iPhone, iPad ve hatta Apple TV aygıtlarını bile oyun konsoluna çevirebiliyor.

Patent görsellerine bakıldığında akıllara birinci etapta Nintendo Switch konsolunun geldiğini söyleyebiliriz. Çünkü üç dizaynının ikisi, el konsoluna emsal formda aygıtlara yan taraftan takılıyor. Üçüncü tasarım da birebir biçimde klasik Nintendo konsollarını andırıyor. Bu da aygıtlara takıldığında iPhone’ları Nintendo DS konsoluna çeviriyor.

Apple’ın üstte görüldüğü üzere taşınabilir oyun tecrübesini üst düzeye çıkaracak oyun kumandası patenti almış olması, bunun gerçeğe dönüşeceği manasına gelmiyor. Çünkü teknoloji şirketlerinin muhakkak aralıklarla kullanıcıları heyecanlandıran patentler aldığını görüyoruz. Lakin bu türlü bir patentin alınması, şirketin oyun kumandaları konusunda bir çalışma içerisinde olduğunu gösteriyor.

Üçüncü taraf bir üretici tarafından piyasaya sürülen iPhone oyun kumandası

Pekala siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple, iPhone, iPad ve hatta Apple TV’leri oyun konsoluna çeviren denetleyici patenti gerçeğe dönüşebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Grafikleriyle sizleri büyüleyecek taşınabilir oyunlar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kıyasıya bir rekabetin yaşandığı akıllı telefon dünyası da epey büyüdü. O denli ki akıllı telefonlar, sahip ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: