Anasayfa / Girişimcilik / Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en düzgün Roblox gibisi oyunlar

Arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en düzgün Roblox gibisi oyunlar

Bir oyunda uzun vadeyi düşünmek kıymetli bir rol oynuyor. Bilhassa oyunculara özgürlük, araçlar ve derinlik sunulması bir ilgi artışı oluşturuyor. Bir oyun, oyuncuların yaratıcı olmalarına imkan tanımak ve hayal güçlerini kullanmalarına yönlendirmek için âlâ bir aktivite misyonu üstleniyor. Tam olarak bunu yapmanızı sağlayan en tanınan oyunlardan bir tanesi de Roblox.

Roblox, 2005‘ten beri oyunculara bir oyun içerisinde çeşitli oyunlar oluşturmalarına imkan tanıyor. Tekrar de Roblox bunun için size kâfi gelmiyorsa, sizin için buna misal birtakım oyunları listeledik. İşte Roblox’a benzeyen oyunlar…

Roblox yerine oynayabileceğiniz oyunlar

Minecraft

Dünya kurma ve sandbox cinsindeki en tanınan oyunlardan birisi de Minecraft oluyor. Oyun, oyuncuların içerisinde bulunduğu dünyada binalar inşa etmesine imkan tanıyor. Oyuncuların sadece hoş dünyalar oluşturması için sınırsız kaynak kullanmalarına imkan tanımakla kalmıyor, birebir vakitte hayatta kalırken keşif, personellik ve savaş içeriyor.

Garry’s Mod

Fizik sanal alan macerası arıyorsanız Garry’s Mod size yeterli bir alternatif olabilir. Zira oyun, yapısal olarak Roblox‘a hayli benziyor. İmal içerisinde çeşitli objeler oluşturabilirken, bunlardan da yeni objeler oluşturmak için birbirlerine bağlayabiliyorsunuz. Bu noktada sizlere epeyce fazla bir özgürlük imkanı sunuyor.

Lego Worlds

Lego hayranıysanız bu oyun size hitap edebilir. Lego Worlds içerisinde kendi Lego dünyanızı yaratabilirsiniz. Bunun için üretim size epeyce fazla sayıda Lego bloğu sunuyor. Bunlarla ne yapmak istediğinizi de büsbütün size bırakıyor.

Creativerse

Creativerse, epeyce yeterli sayıda detaya değiniyor. Bu noktada blok tabanlı dünyalar kurma fikrini bambaşka bir düzeye taşıyor. Üstelik oynaması fiyatsız olması, oyuncuları çeken cazip bir teklif oluyor. Üretim, oyuncuların etraflarındaki bitki ve hayvanlarla etkileşime girebilecekleri ve eşyalar üretebilecekleri bloklar dünyasında geçiyor.

Rising World

Rising World, üstteki saydığımız oyunlardan biraz daha gelişmiş bir yapıya sahip. Tekrar de Roblox‘a misal istikametleri de yok değil. Hala erken erişimde yer alan oyun, özgürlük sunan bir dünyada geçiyor. Oyuncular, 200’den fazla farklı yapı gereci, mobilya, demirbaş ve daha fazla öğe ile dünyanın nizamını değiştirebiliyor.

Sizler üstteki Roblox gibisi oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: