Anasayfa / Girişimcilik / Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’ye geldi!

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’ye geldi!

Taşınabilir oyun pazarı büyümeye devam ediyor. Bilhassa MOBA (multiplayer online battle arena) tipindeki online oyunların popülerliği her geçen gün artıyor. Bu nedenle bu cinsteki üretimler çeşitli yurt dışı pazarlarına giriş yaparak hitap ettikleri kitleyi genişletiyor. Bunlardan sonuncusu ise Arena of Valor oldu.

Dünyanın en tanınan MOBA oyunlarından biri olan üretim, Arena of Valor: Yeni Çağ ismiyle Türkiye pazarındaki yerini aldı. Tencent Games’in 5v5 rekabetçi taşınabilir oyunu, 100’den fazla seçilebilir kahraman seçeneğiyle birlikte taşınabilir aygıtlar için fiyatsız olarak indirilebilir ve oynanabilir durumda.

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’ye özel tanıtım görüntüsü yayınladı

MOBA tipini taşınabilir aygıtlarda 12-18 dakika üzere kısa mühletlere indiren Arena of Valor: Yeni Çağ, bu sayede istediğiniz vakit ve istediğiniz yerde MOBA tecrübesini yaşamanızı sağlıyor. Son olarak oyunun Türkiye pazarına girişi ile ilgili konuşan Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz, birtakım açıklamalar yaptı.

En yüksek kalite taşınabilir MOBA tecrübesini Türkiye’deki oyuncularımıza fiyatsız olarak sunmak istiyoruz” diyen Tencent Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz kelamlarına şöyle devam etti; “Yoğun bir çalışma ve yatırımlarımız sonucu Arena of Valor: Yeni Çağ’ı, Türkiye’ye özel ismi ve içerikleriyle birlikte oyun severlerle buluşturmaktan ötürü memnunluk duyuyoruz.

Oyuncularımızın en düzgün oyun tecrübesini yaşayabilmesi için Türkiye sunucumuzu açmanın yanı sıra oyuna birinci günden Türk kültürünü entegre eden içerik çalışmalarımızı yaptık. Bundan sonraki süreçte de Türkçe seslendirme, mahallî kahramanlar, kostümler, turnuvalar ve çok daha fazla hoş haberi oyuncularımızla paylaşmaya devam edeceğiz.

Türkiye’ye özel içerik ve etkinlikler geliyor

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye’deki birinci lokal aktifliğine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlaması ile başlıyor. Cumhuriyet Bayramı’ndan bir gün evvel Arena of Valor’ın resmi YouTube hesabında yayınlanacak olan online aktiflikte, oyuncuların ilgi ile takip edeceği heyecan dolu bir influencer turnuvası gerçekleşecek.

Oyundaki Arthur karakteri için Türk motifleriyle süslenen kostüm, asker selamı, Osmanlı tokadı tabirleri ve nazar boncuğu avatarı üzere Türk kültürünü yansıtan özel içerikler daha birinci günden Türkiye’deki oyuncuları bekliyor.

Arena of Valor: Yeni Çağ, Türkiye yatırımlarına sürat kesmeden devam edecek. Önümüzdeki süreçte oyuna Türkçe seslendirme, turnuvalar ve çok daha fazla özellik ekleniyor olacak. Ayrıyeten Tencent Games, oyunu geliştirmek için Türkiye’deki oyuncularından gelen geri bildirimleri dikkate almak istiyor.

Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Arena of Valor: Yeni Çağ ve gibisi taşınabilir oyunları oynuyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: