Anasayfa / Girişimcilik / Apple Music, oyun konsollarına göz kırptı

Apple Music, oyun konsollarına göz kırptı

Apple’ın müzik abonelik servisi olan Apple Music, oyun konsollarına geliyor. Bilhassa geçen hafta ortaya çıkan birtakım bilgiler uygulamanın oyun konsolları için geliştirildiğinin haberini verdi. Uygulama oyun konsolları için listelense de şimdi indirilemiyor.

Apple Music oyun konsolları için geliyor

Apple TV+ halihazırda konsollar için yayınlanmış durumda. Ayrıyeten konsollarda uzun müddettir bulunan Spotify için yeni bir rakip ortaya çıkıyor. Apple Music birinci olarak geçen hafta, kullanıcılar tarafından keşfedildi. Apple’ın müzik servisi, Spotify ile birlikte bir müzik akışı seçeneği olarak PS5’te ortaya çıktı. Lakin uygulamayı indirmeye çalışan kullanıcılar kusur ile karşılaştı.

Daha evvel PS5 sunumunda Spotify’ı oyun oynarken arkaplanda kullanılabileceğinin bilgisi verilmişti. Birebir şey Xbox‘ın yeni jenerasyon konsolları için de geçerli. Konsolların gücü arttıkça oyun ile birlikte farklı süreçler de gerçekleştirebiliyorlar. Bunlardan birisi de arkaplanda müzik dinlemek.

Apple Music, müzik akışı kısmında çıkarak konsollara bir nevi göz kırptı. Apple Music’in tanıtım sayfasında “Apple Music uygulamasını destekliyorlarsa, Apple Music‘i birçok tanınan aygıtta, akıllı TV’de ve oyun konsolunda da kullanabilirsiniz” yazsa da daha sonra bu ibare değiştirildi. Oyun konsolları tanıtım sayfasında şimdi vurgulanmıyor. Büyük ihtimalle Apple bu durumu bâtın tutmaya çalışıyor.

Sayfadaki ibare bize hangi konsolların Apple Music’i desteklediğini belirtmese de büyük ihtimalle 8. ve 9. kuşak konsollar için gelecek.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: