Anasayfa / Girişimcilik / Apple, kendi oyun konsolunu geliştiriyor olabilir: İşte ayrıntılar

Apple, kendi oyun konsolunu geliştiriyor olabilir: İşte ayrıntılar

Geçtiğimiz hafta içerisinde Microsoft’un tam 68 milyar dolara Activision Blizzard’ı satın alması, oyun dünyasında taşları bir sefer daha yerinden oynattı. Microsoft’un atılımına karşı bilhassa Sony’nin yapacakları merakla beklenirken, Apple da konsol savaşlarına sürpriz bir duyuruyla katılmaya hazırlanıyor olabilir.

Apple’a yakın kaynaklardan gelen yeni dedikodulara nazaran dev şirket, kendi geliştirdiği bir görüntü oyun konsolunu çok yakın vakitte duyurabilir. Apple’ın bilhassa Microsoft’un son atağı sonrası, çok geç olmadan görüntü oyun dalında kelam sahibi olacak pozisyona gelmeyi planladığı düşünülüyor.

Apple, 2022 yılında konsol piyasasına girebilir

Windows Central’da vazife yapan Jez Corden, The Xbox Two isimli podcast’te yaptığı açıklamalarla Apple’ın görüntü oyun konsoluna girmeyi planladığını belirtti. Corden, bir müddettir Apple’ın konsol piyasasına girmek için çeşitli çalışmalarda bulunduğunu duyduğunu, bununla birlikte Xbox departmanında çalışan bir grup mühendisleri de bünyesine kattığını söyledi.

Windows Central muhabiri, bu dedikoduları epeyce uzun bir müddettir duyduğunu, buna rağmen yakın vakitte Apple’a çok daha yakın kaynaklardan onayladığını açıkladı. Corden, Apple’ın görüntü konsol geliştirdiğine çabucak hemen kesin gözüyle baksa da konsolun sanal gerçeklik (VR) odaklı yahut takviyeli olup olmadığını şimdi bilmiyor.

Lakin Apple’ın bir müddettir sanal gerçeklik gözlüğü geliştirdiğine dair de dedikodular olduğu düşünülürse konsolun bir formda VR takviyesine sahip olacağı söyleniyor. Apple cephesinden gelen son dedikodu ise şirketin konsol için bir metaverse entegrasyonu da düşündüğü yönünde…

Her ne kadar Apple, 1976 yılında kurulduğu günden beri görüntü oyun kesimine soğuk kalmış olsa da bugün seçilen zamanlama epeyce manidar. Apple’ın PlayStation 5, Xbox Series X ve Nintendo Switch üzere ekolojik döngüsünün başında olan rakiplere sahip olduğu düşünülürse, geliştirilen bu konsolun VR odaklı, daha çok dijital içeriklere odaklanan ve ‘casual’ diye isimlendirilen oyuncu kitlesine hitap edeceği söyleniyor.

Pekala sizler bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.