Anasayfa / Girişimcilik / Apex Legends Mobile, 10 ülkede erişime açılacak: Türkiye var mı?

Apex Legends Mobile, 10 ülkede erişime açılacak: Türkiye var mı?

Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan sevilen Battle Royale oyunu Apex Legends Mobile’ın taşınabilir sürümü ile ilgili değerli gelişmeler yaşanıyor. Bir müddettir kapalı beta testlerini gerçekleştiren imal, çok yakında 10 farklı ülkede erişime açılacak. Pekala listede Türkiye var mı? İşte ayrıntılar…

Apex Legends Mobile, Türkiye’de oynanabilecek mi?

Geçtiğimiz yılın nisan ayında Hindistan ve Filipinler üzere ülkelerde kapalı beta sürecine giren Apex Legends Mobile, yaklaşık bir yılın akabinde yavaş yavaş dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla buluşmaya başladı.

Apex Legends Mobile

Hatırlanacağı üzere bu ayın başlarında Arjantin, Kolombiya, Meksika, Peru, Endonezya, Malezya, Filipinler, Singapur, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki Android aygıtlarda test etabına giren taşınabilir oyun, geçtiğimiz saatlerde gelen yeni bir haberle oyuncuları heyecanlandırdı.

Respawn Entertainment, Apex Legends Mobile’ın önümüzdeki hafta itibariyle hudutlu bölgesel lansmanını gerçekleştireceğini duyurdu. Bu kapsamda; Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Malezya, Filipinler, Endonezya, Meksika, Peru, Arjantin ve Kolombiya’daki Android ve iOS aygıtlar için çıkış yapacak oyun, birkaç ay boyunca oynanabilir durumda olacak.

Apex Legends Mobile, hudutlu bölgesel lansmanın akabinde yıl sonunda global çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıyeten taşınabilir oyunun PC ve konsol sürümleri ile rastgele bir bağı bulunmayacak. Böylece çapraz platform savları da geçerliliğini kaybetmiş oldu.

Taşınabilir oyun, görüldüğü üzere şimdi Türkiye’de erişime açılmadı. Bunun nedeni ise şimdi global çıkışını yapmamış olması. Önümüzdeki aylarda küresel lansmanını gerçekleştirdikten çabucak sonra ülkemizde de oynanabilir hale gelecek. Bu süreçte oyuncuların Google Play Store üzerinden ön kayıt yaptırma imkanlarının da olduğunu hatırlatalım.

Pekala siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce imal, beklentileri karşılayabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: