Anasayfa / Girişimcilik / Android ile Windows aygıtlar yakında ekosistem oluşturacak

Android ile Windows aygıtlar yakında ekosistem oluşturacak

Yıllardır kullanıcılar için kanayan bir yara olan Android ile Windows ortasındaki kısıtlılık, son vakitlerde şirketlerin çalışmaları sayesinde yavaş yavaş çözülüyor. Kullanıcılar, Android aygıtlarından bilgisayarlarına data aktarmak yahut Windows’lara .apk uzantılı belge kurabilmek için Android emülatörlerden yararlanıyordu. Ayrıyeten beşerler evrak aktarmak için emülatörlerin dışında çeşitli üçüncü parti yazılımlar kullanıyordu.

Bugün CES 2022 etkinliğinde yeni teknolojilerini ve eserlerini tanıtan Google, Android ile Windows işletim sistemli aygıtların birbiriyle uyumlu hale geleceğini açıkladı. Yeni sistem sayesinde bilgisayarlar ile telefonların irtibatı kolaylaşacak, bilgi transferleri ve öbür işlevler aygıtlar ortasında denetim edilebilecek.

Google; Intel, Acer ve HP ile birlikte çalışıyor

Son yıllarda birkaç defa Android ile Windows aygıtları birbirine yakınlaştırmak için Microsoft ile çalışmalar gerçekleştiren Google, görünen o ki istediğini alamadı. Geçtiğimiz aylarda Windows 11’in .apk uzantılı uygulamaları çalıştırabileceği söylenirken, bugün CES 2022’de yapılan duyurular, Google’ın şirketler ile masaya oturduğunu gösteriyor.

Nearby Share’ın kapsamını arttıracak olan Google, Microsoft’un kendisi ile değil, birtakım bilgisayar üreticileri ile bu işi tamamlamaya çalışıyor. Şirket, Intel, Acer ve HP üzere kimi markalar ile ortak bir sistem geliştirip bu şirketlerin eserleri ile Android aygıtlarının bağlantısını kolaylaştırmaya çalışacak.

2022 yılında görebileceğimiz bu sistem, Windows ile Android ortasındaki köprü için olumlu bir basamak olabilir. Tahminen de bu teşebbüs, ilerleyen vakitlerde daha fazla üretici tarafından desteklenerek yeni bir ekosistemin tabanını oluşturur. Bunları bizlere vakit gösterecek.

Pekala siz Windows ile Android aygıtlarının uyumlu çalışmasını istiyor musunuz? Sizce bu teşebbüsler sonuç verir mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.