Anasayfa / Girişimcilik / Activision iki değerli oyununu erteledi!

Activision iki değerli oyununu erteledi!

Activision Blizzard bugün yöneticiler, yatırımcılar ve analistler için bir finansal konferans daveti düzenledi. Bu sırada Diablo 4 ve Overwatch 2 oyunlarını ertelediklerini duyurdu. Bu noktada gecikmenin ne kadar süreceği konusunda da rastgele bir bilgi vermedi. Yeniden de duyuru metni iki üretimin da 2022‘den sonra piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Activision‘ın kıymetli yaratıcı rollerindeki geliştiricilerde bir takım değişikliği gerçekleşti. Bu durumda Blizzard ve franchise’ların yeni başkanlarla çalıştıkları ortaya çıktı. Böylelikle 2022 için planlanan oyunların daha güzel bir formda piyasaya sürülmesi için ek müddete gereksinim duydukları görünüyor.

Activision geliştirici grubu, büyük adımlar attı

Şirket bünyesindeki geliştirici takım oyunların tamamlanması için büyük adımlar attı. Şirket bu noktada üretimi tamamlamak ve lansmandan sonra yaratıcı kaynaklarını artırmak için geliştiricilere fazladan vakit verdi. Nedenini ise gelecekte uzun yıllar boyunca takımın topluluklarını mutlu edeceğini inandıklarını söyleyerek açıkladı.

Şirket gecikmenin finansal kazanımları artıracağını düşünüyor

Activision gecikmenin gelecek yıl için beklenen finansal kazanımları artıracağını belirtti. Yayıncı bu noktada durumun geliştiriciler, oyuncular ve franchise’ların uzun periyodik başarısı konusunda hakikat karar olduğundan emin duruyor. Gecikmeden etkilenen oyunlardan birisi olan Diablo 4 birinci olarak 2019 yılında tanıtıldı.

Overwatch 2 hakkında daha evvel PC, PlayStation, Xbox ve Switch‘e geleceği açıklandı. Yakın vakit içerisinde de oyun bünyesinden çeşitli içerikler görmüştük. Bu noktada her iki oyunun da evvelce rastgele bir çıkış tarihi almadığını belirtelim. Tekrar de Activision, oyuncuları çok fazla beklenti altına sokmamak için bu duyuruyu gerçekleştirdi.

İki oyun için öngörülenden daha sonra lansman yapılacak

Activision Blizzard, Salı günü yaptığı açıklamada, “Hala gelecek yıl Blizzard’dan değerli ölçüde içerik sunmayı planlıyoruz. Overwatch 2 ve Diablo 4 için başlangıçta öngörülenden daha sonra bir lansman yapma planımız var.” dedi. Bu noktada şirket seri hayranlarını bir nebze üzmüş olsa da, birtakım oyuncuları umutlandırdı.

Her iki oyunun da Blizconn‘da duyurusu gerçekleşmişti. Bunun yanı sıra Overwatch 2‘nin 2022‘de çıkması beklentiler dahilinde yer alıyordu. Ayrıyeten şirket bu yılın başlarında 2021‘de Diablo 4‘ün de gelmeyeceğini söylemişti.

Sizler Activision‘ın Diablo 4 ve Overwatch 2 oyunlarını ertelemesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.