Anasayfa / Girişimcilik / Activision çalışanları grev konusunda ısrarcı!

Activision çalışanları grev konusunda ısrarcı!

Activision cephesinde sular pek durulmuşa benzemiyor. Xbox tarafından satın alındıktan sonra gündemi değişen stüdyo, şirket içi karışıklıklardan arınmak istiyor. Bununla birlikte çalışanlar için bu durum pek de birebir değil. Çünkü şirket bünyesindeki birçok kişi, yaşanan olayların cezasının kesilmesini talep ediyor.

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan ABK Emekçi İttifakı, vizyonlarında rastgele bir değişiklik olmadığını belirtti. Topluluk, herkes için daha yeterli kaideler talep ediyor.

Activision Blizzard çalışanları greve devam edecek

Twitter üzerinden açıklamaları gerçekleştiren ABK Emekçi İttifakı, şirket içi yaşananların cezalandırılmasını talep etmekte. Oyun dünyasını sarsan taciz ve atak argümanları, firmayı davalık etmiş ve büyük çapta yankı uyandırmıştı. Maddi ve manevi ziyana uğrayan Activision ve Blizzard cephesi, artık sürecin sonucunu beklemekte. Lakin ABK Personel İttifakı, firma içinde de kimi atılımlar yapılmasını talep ediyor.

Microsoft’un satın alımını tam manasıyla şaşırtan bulan topluluk, hareketlerinin süreceğini açıkladı. Küme, CEO Bobby Kotick’in katiyetle vazifeden ayrılmasını istiyor:

Activision‘ın, Microsoft tarafından satın alındığı haberi şaşırtan olsa da ABK Emekçi İttifakı‘nın gayelerini değiştirmiyor. Şirketin mali denetiminin kimde olduğuna bakılmaksızın, işyeri iyileştirmeleri ve çalışanlarımızın hakları için gayret etmeye kararlıyız. Oyun sanayisindeki müttefiklerimizle birlikte, buna şiddetle gereksinim duyan bir sanayide ölçülebilir bir değişim için çalışmaya devam edeceğiz. İstismarcıları korumak için Kasım ayında Bobby Kotick‘in CEO vazifesinden ayrılması için davette bulunduk ve bu yazı itibariyle hala CEO olarak kalıyor.

Raven QA grevi beşinci haftasında ve grevci takımımız, müzakere talebimizle ilgili olarak idareden hâlâ karşılık almadı. Ve son olarak, işgücümüzdeki bayanların şartlarını güzelleştirmeye yönelik orjinal toplu taleplerimizden 4‘ü karşılanmadı. Şirketin liderlik yapısı ne olursa olsun, tacizi bitirme konusundaki için baskımızı sürdüreceğiz ve geçen yıl yaşadığımız dayanağın taşmasını takdir edeceğiz.

Topluluğun yaptığı bu açıklamaya şimdi bir geri dönüş gelmedi. Lakin Microsoft‘un, Activision Blizzard cephesindeki yönetici takımda büyük değişiklikler yapacağı tez ediliyor.

Pekala sizler bu hususta neler düşünüyorsunuz? Sizce ABK Personel İttifakı, Activision içerisinde istediğini alabilecek mi? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: