Anasayfa / Girişimcilik / Activision Blizzard davaların akabinde atılımlara başladı

Activision Blizzard davaların akabinde atılımlara başladı

Activision Blizzard, son periyotlarda ortaya çıkan skandallar nedeniyle epeyce düşünceli günler yaşıyor. Taciz ve şiddet tezleri ile mahkemelik olan firma, tüzel süreç devam ederken şirket içi atılımlar de yapıyor. Activision Blizzard son yaptığı açıklama ile işten çıkarmalara başlandığını duyurdu.

Birinci olarak bir küme çalışanı ile yollarını ayıran şirket, gelecekte bu sayının artacağının üzerinde durdu. Ayrıyeten firma, yeni tedbirler almayı da planlıyor. Gelen birinci bilgilere nazaran şirket içerisindeki eğitim artacak.

Activision Blizzard 20 kişiyi kovdu

Activision Blizzard‘ın kurumsal işlerinden sorumlu olan Frances Townsend, şu ana kadar 20 kişiyi işten çıkardıklarını belirtti. Bu bahiste adımlar attıklarını belirten şirket yöneticisi, işten çıkarmalar haricinde soruşturmaların da sürdüğünü aktardı. Toplamda 20’den fazla şahsa yapılan soruşturmaların sonucunun ise ne olacağı ile alakalı bir bilgi paylaşılmadı.

Frances Townsend‘in açıkladığı sayılar içerisinde Luis Barriga, Jesse McCree, ve Jonathan LeCraft’ın yer alıp almadığı merak konusu. Ağustos ayında şirket ile bağlantıları kesilen isimlerin, davalarda isimleri geçiyor. Frances Townsend, bu soru işaretini giderecek bir beyanda bulunmadı.

Şirket içi departmanlarını güçlendirmek isteyen Activision Blizzard, Etik ve Ahenk Departmanı’na da yeni durumlar ekleyecek. Bu sayede kısmın daha verimli kullanılması amaçlanıyor. Bununla birlikte eğitime de değer verecek olan stüdyo, bu mevzudaki harcamaların toplam 3 katına çıkacağını açıkladı.

Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Activision Blizzard, yargı sürecinde de ışığı görebilmiş değil. California Adil İstihdam ve Konut Departmanı‘nın etik kurallarını bozduğunu argüman eden şirket, mahkeme sürecinin dondurulmasını talep ediyor. Lakin firmanın bu isteği ABD mahkemeleri tarafından çok da “güvenli” karşılanmıyor. Çünkü şirketin daha evvel de çalışanlarını, konuşmamaları istikametinde baskı altına aldığı öğrenildi.

Taciz savları nedeniyle üst seviye yöneticilerini göndermek zorunda kalan Activision Blizzard, kan kaybetmeye de devam ediyor. Şirketin bilhassa Blizzard tarafı, tabir yerindeyse, çalışanlarını elinde tutmak konusunda zahmet çekiyor. Bakalım önümüzdeki günlerde dava nasıl bir yolda ilerleyecek.

Sizlerde Activision Blizzard ve suçlamalar ile alakalı görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: