Anasayfa / Girişimcilik / 9 yıllık oyunun sıkıntılı devamından sonunda haber geldi!

9 yıllık oyunun sıkıntılı devamından sonunda haber geldi!

Deep Silver, Dead Island 2′nin faal geliştirme kademesinde olduğunu belirtti. Projenin yayıncısı yaptığı bir açıklamada, hazır olduklarında daha fazla detayın paylaşılacağını söyledi. Gelen yorum, bu hafta başındaki Dead Island 2 hakkında çıkan söylentileri doğruluyor. Bu noktada tekrar canlandırıldığı ve 2022‘de lansmanının gerçekleşebileceği argüman edilmişti.

Rapor yalnızca bununla da kalmadı. Oyunun geliştirme basamağında olduğu zati çok evvelce söyleniyordu. Artık bir de fragmanının yakın olduğu bilgisi geldi.

Dead Island 2, beş yılda dört geliştirici değiştirdi

Dead Island 2, 2014‘de Dying Light 2 geliştiricisi Techland altında geliştirme sürecine başladı. Bunun akabinde, ikinci stüdyo bu ayın başlarında çıkan yeni oyunlarına geçtiğinde süreç Yager‘a geçti. 2015 yılında Yager faaliyetlerini sonlandırdı. 2019‘da Dambusters‘a taşınmadan evvel imali Sumo Digital aldı. Beş yılda dört farklı geliştiriciden sonra, projenin devam eden sıhhati pek uygun görünmüyordu. Yeniden de, Deep Silver hala devam ettiğini belirtti.

2022 tarihi, sekiz yıllık geliştirme döngüsünden sonra bile biraz sıkışık duruyor. Zombileri parçalayan devam oyununun yaşadığı aksama, Covid-19 pandemisinin patlamasından bile evvel gerçekleşti. Önümüzdeki 12 ay içerisinde piyasaya sürülmeden evvel bir açıklama görmemiz mümkün duruyor. Yeniden de, Deep Silver‘ın ‘hazır olduğumuzda’ sözü ilgili grupların hala proje üzerinde vakit ayırdıklarını gösteriyor.

Sizler Dead Island hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi SDN Forum‘da belirtmeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: