Anasayfa / Girişimcilik / 33 yıllık Game Boy’da GTA 5 çalıştırıldı argümanı gündem oldu!

33 yıllık Game Boy’da GTA 5 çalıştırıldı argümanı gündem oldu!

Oyun dalının bugünlere gelmesinde retro konsolların hissesi büyük. 90’lı yıllara adeta damga vuran ve günümüz konsollarının atası olarak nitelendirilen bu aygıtlar, bilhassa son yıllarda yazılım ve modlama işi yapan bireyler ortasında cazibe merkezi haline geldi. Hatta kısa mühlet evvel bir yazılım uzmanı, 33 yıllık Game Boy’da GTA 5 başta olmak üzere tanınan oyunları oynayabildiğini argüman etti.

33 yıllık Game Boy’da GTA 5 çalıştırıldı savı

Oyun dalında hudutları zorlamayı seven mod yapımcılarının oyunseverlerin ağzını açık bırakan icraatlarına bir yenisi eklendi. Yazılım uzmanı ve mod imalcisi Sebastian Staacks; Nintendo tarafından 1989’da piyasaya sürülen ve 90’lı yıllara adeta damga vurarak bir fenomen haline gelen 33 yıllık Game Uzunluk konsolunda GTA 5, orjinal Doom ve Crysis 1 oyunlarını çalıştırmayı başardığını açıkladı.

Staacks, farklı bir formda bu süreç için Game Uzunluk konsolunda rastgele bir modifikasyona imza atmadığını sav ediyor. Burada yalnızca yerleşik Wi-Fi’ye sahip bir Game Uzunluk kartuşu ve oyunları bunun üzerinden çalıştırdığına vurgu yapıyor. Yazılımcının husus ile ilgili açıklaması ile şöyle;

Birkaç hafta evvel yerleşik Wi-Fi’ye sahip bir Game Uzunluk kartuşu oluşturdum. Daha sonra Wi-Fi özelliği sayesinde oyunları açabilmeyi ve onları tam ekranda oynatabilmeyi öğrettim. Konsol üzerinde rastgele bir değişiklik yapmadım.

Natürel bu açıklamanın akabinde bu türlü bir şeyin imkansız olduğuna ait yorumlar da ortaya çıkarken, bir müddet evvel Staacks tarafından konsolun olağanda çalıştırmasının imkansız olduğu bu oyunları nasıl açtığını ayrıntılı bir biçimde anlatan bir görüntü yayınlandı. Hatta kelam konusu görüntüde Staacks’ın Game Boy’da 20 FPS’de GTA 5 oynadığını bile görüyoruz.

Pekala siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Sebastian Staacks’ın yalnızca bir Game Uzunluk oyun kartuşu ile bu oyunları çalıştırabilme ihtimali var mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: