Anasayfa / Girişimcilik / 29 yıllık FPS oyununa RTX eklenirse ne olur? İşte karşılığı

29 yıllık FPS oyununa RTX eklenirse ne olur? İşte karşılığı

2022 yılında bir FPS oyunu çıkıyorsa RTX, diğer bir tabirle ışın izleme dayanağı de bekliyoruz. Kimi oyunlarda görselliği son derece farklı hale getiren ve gerçekçiliği üst seviyeye çıkaran bu teknoloji, yalnızca yeni oyunlarda var. Ama bir geliştirici bu norma karşı çıkmak isteyerek sıkı bir çalışmaya imzasını bırakmış. Birinci FPS oyunlarından biri olan 29 yaşındaki Doom, bu mod ile ışın izleme takviyesi kazanıyor.

29 yaşındaki Doom oyunu için RTX modu

1993 yılında çıkan Doom oyunu, birinci 3D tecrübe sunan oyunlardan biridir. Günümüze yakın oyunlara ışın izleme dayanağı bir biçimde eklendiğinde absürt de olsa birkaç sonuç görebiliyoruz. Lakin FPS çeşidinin ceddine ışın izleme eklendiğinde ortaya çok garip manzaralar çıkıyor. Sistem katili olarak nitelendirebileceğimiz Doom modundan manzaralar şu halde:

RTX modu ile Doom

Paylaşılan test sonucuna nazaran RTX 3080 Ti, DLSS Kalite modundayken bu bu modu 4K kalitede 30FPS civarı oynayabilmiş. Modun pek stabil olmadığındandır ki FPS de stabil seyretmemiş olağan. Test sonucunu paylaşan kişi, kimi yerlerde 30FPS alırken kimilerinde ise 60FPS’i gördüğünü sözleri ortasına eklemiş.

Bu mod şu anda herkesin indirip yükleyebileceği formda mevcut değil. Lakin geliştirici takım oldukça istekli görünüyor ve öbür Doom hayranlarının ilgisi de ağır. İlerleyen aylarda kısmen bile olsa stabil bir mod yayınlanırsa sizlerle paylaşacağız.


İlginizi Çekebilir

Artık Nintendo Switch düşünsün: iPhone’lar oyun konsoluna mı dönüşüyor?

2007’den bu yana hayatımızda olan iPhone serileri, teknik özellikleri ele alındığında daima üst sıralarda yer aldı. Taşınabilir dalın en güçlü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: