Anasayfa / Genel / Yeni yılda pasaport ve ehliyet harçları ne kadar olacak? (2023 pasaport ve ehliyet harç bedeli) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Yeni yılda pasaport ve ehliyet harçları ne kadar olacak? (2023 pasaport ve ehliyet harç bedeli) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

2022 yılı yeniden valüasyon oranlarının malûm olmasının akabinde, yeni yılda pasaport ve ehliyet harç tutarlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. İşte füru.

YENİDEN DEĞERLEME ORANI BELLİ OLDU

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, ekim itibarıyla 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 65,26, yurt içi üretici fiyatları yüzde 122,93 arttı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen yeniden valüasyon oranına esas teşkil fail Yİ-ÜFE, ekim ertesi sonunda 12 aylık ortalamalara göre yüzde 122,93 artım gösterdi.

Çeşitli vergi ve harçlarla ilgili kanunlarda, vergi, harç ve sıkıntı tutarlarının her yıl yeniden valüasyon oranı kadar artması öngörülüyor.

2023 PASAPORT VE EHLİYET HARÇLARI NE KADAR OLACAK?

Yılbaşından itibaren ehliyet ve pasaport harçlarına yüzde 123’lük zam gelecek.

Yeni yılla beraberce 6 aylık pasaport harcı 309 liradan 689 liraya, 4 yıl ve üstü pasaport harçlarının ise 1478 liradan 3295 liraya yükselmesi bekleniyor.

A sınıfı ehliyet harcı, 370 liradan 825 lira 87 kuruşa, B sınıfı ehliyet harcı ise 1000 116 lira 90 kuruştan 2 1000 489 lira 77 kuruşa yükselecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: