Anasayfa / Genel / Yabancılar son bir haftada 76,5 milyon dolarlık hisse sattı

Yabancılar son bir haftada 76,5 milyon dolarlık hisse sattı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Haftalık Menkul Kıymet İstatistikleri yayımlandı.

Buna göre, yurt sayılmazsa yerleşik kişiler, 22 Temmuz haftasında net 76,5 milyon dolarlık hisse senedi, 4,2 milyon dolarlık Devlet İç Borçlanma Senedi (DİBS) ve 7,5 milyon dolarlık Şirket Borçlanma Senetleri (ŞBS) sattı.

Yurt sayılmazsa yerleşik kişilerin 14 Temmuz itibarıyla 14 milyar 388,2 milyon abd olan hisse senedi stoku, 22 Temmuz’bile 14 milyar 805,1 milyon dolara yükseldi.

Aynı dönemde yurt sayılmazsa yerleşik kişilerin DİBS stoku 1 milyar 293,8 milyon dolardan 1 milyar 327,7 milyon dolara artık. ŞBS stokları ise 118,6 milyon dolardan 109,6 milyon dolara geriledi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Çin imalat sanayisi kasımda daralmaya devam etti – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Ekonomi ve finans haberleri servisi Caixin’in Çin Genel İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ekimde önceki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: