Anasayfa / Genel / Warren Buffett ile öğle yemeğinin bedeli: 19 milyon dolar

Warren Buffett ile öğle yemeğinin bedeli: 19 milyon dolar

91 yaşındaki ABD’li hisse senedi yatırımcısı Warren Buffett 21. ve son kez yapacağı hibe karşılığı öğle yemeğini 19 milyon abdı gözden ağutur ve adı açıklanmayan tek zengin ile yiyecek.

eBay üzerinden yapılan ihale altınç günü tamamlandı. 2020 ve 2021’dahi salgın nedeniyle hibe karşılığı öğle yemeği organizasyonu yapılmamıştı. 2019’bile kripto varlık girişimcisi Justin Sun, Buffett ile öğle yemeği için 4,57 milyon abd ödemişti.

BİR HAYIR KURULUŞU İÇİN YAPILAN EN PAHALI SATIŞ

Buffett ile öğle yemeği isteyenler bağışlarını ABD San Fransisco merkezli Glide isimli hayır kuruluşuna gönderiyor. Bu kuruluş yoksul, evsiz ve türlü suistimallere maruz kalmış kişilerin gıda, tahaffuz, HIV ve hepatit testleri, istihdam kursları ve evlât programları temin ediyor.

eBay’takt yapılan açıklamada öğle yemeğinin şimdiye kadar tek hayır kuruluşu için yapılan en pahalı satış olduğu ifade edildi.

2000 yılında öğle yemeği organizasyonlarına başlayan Warren Buffett, 21 etkinlikle toplam 53,2 milyon dolarlık hibe toplanmasına dayanak oldu.

Buffett söz konusu organizasyonlarına eşi Susan Buffett‘ın Glide hayır kuruluşunu tanıtmasıyla başlamıştı. Buffett’ın eşi 2004 yılında vefat etmişti.

Bu yıl ihaleyi kazanan ve yedi kişiye kadar konukları Buffett ile Manhattan’daki Smith & Wollensky et restoranında yemek yiyecek.

Buffett yemekte her şeyi konuşuyor, fakat milyarder yatırımcı tek sonraki yatırımının ne olduğu konusunda herhangi tek soruyu yanıtlamıyor.


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: