Anasayfa / Genel / Virgin Galactic uzay bileti satıyor! İşte bilet fiyatı

Virgin Galactic uzay bileti satıyor! İşte bilet fiyatı

Virgin Galactic, Sir Richard Branson tarafından, ticari uzay seyahati seferleri düzenlemek için kurulmuş bir şirket. Halka uzaya çıkma fırsatı tanımak için bilet satmaya başlayacak olan şirketin biletler için talep edeceği fiyat ise belirlendi. İşte bilet fiyatları ve ayrıntılar…

Virgin Galactic uzay biletleri 450.000 dolar olacak

Uzay seferleri düzenleyen şirket, yakında uzay biletlerini satışa sunuyor.. Virgin Galactic’in websitesinden kayıt yaptırabilir ve rezervasyon satın alabilirsiniz. Bu rezervasyonun fiyatı ise 450.000 dolar olarak belirlendi. Kayıtlar 16 Şubat Çarşamba günü başladı.

Potansiyel yolcuların ise depozito olarak 150.000 dolar ödemesi gerekiyor. Bu ödemenin geri kalanı da kalkıştan sonra yapılacak. Toplamda bin bilet uzay seyahati yapmak isteyen müşterilere satışa sunulacak. Uçuşlar New Mexico’daki Spaceport America’dan kalkacak. Virgin Galactic, seyahatin yaklaşık 90 dakika süreceğini söylüyor.

450.000 dolarlık uzay seyahati karşılığında ne deneyimleyebilirsiniz?

450.000 dolar üzere büyük bir meblağ paranın gözden çıkarması sıkıntı olduğu kesin. Pekala bu bilet karşılığı alınacak hizmet ne? Virgin Galactic mevzu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Uzay gemisi şık bir halde dönerken, astronotlar birkaç dakikalık koltuk dışında ağırlıksızlığın ve uzay gemisinin 17 penceresinden nefes kesen Dünya görüntüsünün keyfini çıkarıyor.

Uzay seyahati için sefer düzenleyen şirketler ortasında Virgin Galactic dışında SpaceX ve Blue Origin de yer alıyor. Kimi milyarderlerin uzay seyahati yaptığı haberleri daha evvel duyulmuştu. Geçtiğimiz Temmuz ayında Virgin Galactic’in kurucusu Richard Branson, şirketin VSS Unity isimli uzay uçağıyla seyahat etti.

Blue Origin de Jeff Bezos ve birkaç kişinin daha bulunduğu mürettebat ile yeniden Temmuz ayında uzay uçuşunu başlattı. Birkaç ay sonra Eylül’de SpaceX, büsbütün sivil bir takımla birinci uçuşunu gerçekleştirdi. Artık ise Virgin Galactic, uzay biletleri için satışlarını başlattı.

Sizler bu 450.000 dolarlık uzay seyahati hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikir ve görüşlerinizi ShiftDelete.Net Forum ya da yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir. Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: