Anasayfa / Genel / Verimsiz araziler yaban mersiniyle değer kazanıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Verimsiz araziler yaban mersiniyle değer kazanıyor – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türkiye genelinde yerde yıl 6 1000 dekar alanda 4 1000 tonun üzerinde yaban mersini yetiştirilmesinin beklendiğini tamlayan Aygül, üretimin yarısından fazlasının Bursa’bile yapılacağını söyledi.

Aygül, Bursa’nın, yerde seneki üretimiyle ülkenin en fazla yaban mersini yetiştiren ili konumunda olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaban mersininin şu anda fidan üretimi dahi Bursa’bile kısmen başladı. Yaban mersini özellikle yerde nişan yörelerimizde Büyükorhan, Orhaneli gibi ilçelerimizde çiftçilerimizin yüzünü gerçek manada güldürmektedir. Çünkü şu anda yaban mersininin toptan satış fiyatı kilogram başına 80-100 lira civarında. Bir dekarda yerde yörelerde ortalama tığ şu anda 400-500 kilogram ürün almaktayız. Çiftçilerimiz burada başka hangi ürünü yapsalar böyle tek gelir elde etme şansını yakalayamazlar. O açıdan yerde üretimi sayı önemsiyoruz.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: