Anasayfa / Genel / Vergi indirim paketi eşitsizliği artıracaktır

Vergi indirim paketi eşitsizliği artıracaktır

İngiliz hükümetinin 45 milyar sterlin hacmindeki vergi indirim paketini duyurmasının akabinde IMF’takt makale geldi.

IMF sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “İngiltere’deki son ekonomik gelişmeleri yakından izliyoruz ve yetkililerle beraberce çalışıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

“EŞİTSİZLİĞİ ARTIRACAKTIR” UYARISI

Ülkede açıklanan yetişkin mali paketin, ailelerin ve işletmelerin enerji şokuyla bazen çıkmalarına yardımcı olmayı, vergi indirimleri ve tedarik önlemleri yoluyla yaşatkan artırmayı amaçladığının anlaşıldığı tamlanan açıklamada, yalnız maliye politikasının para politikasına zıt amaçlarla işlememesinin önemli olduğu vurgulandı.

Açıklamada, “İngiltere karışma sayı ülkede yüksek enflasyon baskısı göz önüne alındığında, yerde noktada yetişkin ve hedefe yönelik olmayan mali paketler önermiyoruz.” değerlendirmesinde bulunuldu.

Söz konusu önlemlerin muhtemelen eşitsizliği artıracağı tamlanan açıklamada, 23 Kasım bütçesinin İngiliz hükümetine henüz hedefe yönelik dayanak sağlamanın yollarını düşünmesi ve özellikle yüksek gelirlilere fayda sağlayan vergi önlemlerini yeniden değerlendirmesi için tek fırsat sunacağı kaydedildi.

VERGİ İNDİRİM PAKETİNİN AÇIKLAMASININ ARDINDAN STERLİNDE TARİHİ DÜŞÜŞ YAŞANMIŞTI

İngiltere Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, geçen altınç, ülkede toplam 45 milyar sterlini bulacak vergi indirimlerinin uygulanmasına hazırlanıldığını duyurmuştu.

Bu hâl, ülkenin hariç borçlanmasının yükseleceği yönündeki beklentileri artırarak sterlinin güç kaybetmesine neden olmuştu. İngiliz sterlini, geçmiş Asya piyasalarında 1,0350 ile tüm zamanların en az seviyesini görmüştü.

Öte yandan İngiltere Merkez Bankası (BoE), ülkede 40 yılın en yüksek seviyelerinde seyreden enflasyona karşı geçen hafta politika faizini 50 esas puan artırarak yüzde 2,25 seviyesine yükseltmişti.

BoE Baş Ekonomisti Huw Pill, zaman yaptığı açıklamada, hükümetin planladığı vergi indirimlerine bankanın dikkate üstün tek para politikası karşılığı vermesinin olası olduğunu belirtmişti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Cumhuriyetçi isyancı Gaetz oylamayı iptal etme sözü verirken, Meclis sözcüsü McCarthy ‘Öyle olsun’ diyor

Temsilci Matt Gaetz Pazar günü yaptığı açıklamada, McCarthy’nin hükümetin kapanmasını önleyen yasayı geçirmek için Demokratların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: