Anasayfa / Genel / Üretime 4 hafta ara verildi

Üretime 4 hafta ara verildi

Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (TÜPRAŞ) İzmit rafinerisinde tek ünitede aksama nedeniyle üretime 4 hafta sıra verildi.

TÜPRAŞ tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, tesiste meydana gelen arızanın giderilmesi için mevcut ihtimam planına göre, Hydrocracker Ünitesinde 4 hafta süreyle (19 Ağustos -15 Eylül), Coker Ünitesinde dahi optimizasyon gayeli olarak duruşun ilk iki haftasının akabinde üretime sıra verildiği belirtildi.

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021 Araştırması”

”YAKLAŞIK 110 MİLYON DOLAR TUTARINDA FAVÖK KAYBI GÜNDEME GELEBİLECEKTİR”

Üretime sıra verilen dönemde İzmit rafinerisindeki başka tüm ünitelerde tam kapasite kullanılarak diesel üretimine sürme edileceği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Duruş nedeniyle üretimde yaşanacak düşüşün ithalat ile karşılanması planlandığından nihai satış hacminde önemli tek etki beklenmemektedir. Bu çerçevede, üretime sıra verilmesinin son olarak 15 Ağustos’ta kamuya açıklanan 2022 yılı ‘Geleceğe Yönelik Beklentiler’ üzerinde tadil gerektiren önemli tek etkisi beklenmemektedir. Diğer taraftan, üretim azalışına tâbi olarak yaklaşık 110 milyon abd tutarında FAVÖK kaybı gündeme gelebilecektir.”


Haberler Sunuldu

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: