Anasayfa / Genel / Twitter para kaybetti, sorumlu Elon Musk oldu

Twitter para kaybetti, sorumlu Elon Musk oldu

Twitter, nisan-haziran dönemine ilişkin bilançosunu açıkladı.

Buna göre, Twitter’ın yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın tıpkısı dönemine kıyasla yüzde 1 azalışla 1,18 milyar dolara düştü. Şirket, 2021’in ikinci çeyreğinde 1,19 milyar abd gelir elde etmişti.

Geçen yılın ikinci çeyreğinde 65,6 milyon dolarlık net kar açıklayan sosyal medya şirketi, yerde yılın ikinci çeyreğinde ise 270 milyon abd zarar etti.

Şirketin ikinci çeyrekte hisse başına zararı 0,35 abd oldu.

Twitter’ın yerde yılın ikinci çeyreğindeki günlük ortalama etkin kullanıcı sayısı ise geçen yılın tıpkısı dönemine göre yüzde 16,6 artarak 237,8 milyona ulaştı.

SATIŞ SÜRECİNDEKİ BELİRSİZLİK

Şirketten yapılan açıklamada, ikinci urup gelirinde yaşanan düşüşün, makroekonomik ortama tâbi olarak reklamcılık sektöründeki ters rüzgarlar ile Elon Musk’ın Twitter’ı satın alıntı sürecine ilişkin belirsizliği yansıttığı aktarıldı.

Açıklamada, muntazır satış süreci göz önüne alınarak üçüncü çeyreğe ilişkin finansal rehberlik sağlanmayacağı bile belirtildi.

Daha önce Twitter’bile yüzde 9,2’lik hisse satın saha Elon Musk, 14 Nisan’bile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bildirimde, Twitter’ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter’dan 25 Nisan’bile yapılan açıklamada, şirketin Musk’a satılmasına yönelik anlaşmanın sağlandığı bildirilmişti.

SATIN ALMA SÜRECİNİ DURDURDU

Musk, 13 Mayıs’ta sosyal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alıntı anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu. Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, anlaşmanın, “spam ve sahte hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına üzerine muhtemel detaylar nedeniyle” geçici olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Musk’ın sosyal medya şirketi Twitter’ı satın alıntı anlaşmasını ansızın sayı hükmünün ihlalini gerekçe göstererek feshettiği ise 8 Temmuz’bile bildirilmişti.

Twitter, yaklaşık 44 milyar dolarlık satın alıntı anlaşmasını feshetti

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: