Anasayfa / Genel / Türkiye’de atık sular da denetim altında – Sağlık Haberleri

Türkiye’de atık sular da denetim altında – Sağlık Haberleri

İzleme istasyonlarında sıcaklık, pH, çözünmüş oksijen, elektriksel iletkenlik, akım, kimyasal oksijen ihtiyacı  ve askıda katı madde parametreleri ölçülüyor. Sonuçlar yargılama şekilde merkeze iletilerek kayıt altına alınıyor.

Atık su tasfiye tesislerinin sayısı bile artıyor. 2002 yılında 145 atılgan su tasfiye tesisiyle il nüfusunun yüzde 35’ine atılgan su tasfiye hizmeti veriliyordu. 2021 yılı sonu itibarıyla tesis sayısı 1176’ya çıkarılarak hizmet oranı yüzde 89’a yükseltildi.Yüzde yüz hedefi için belirlenen tarih ise 2023.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Dow Jones, enflasyon raporunun ardından tarihin en yüksek üçüncü kapanışını kaydetti, gözler Fed kararına çevrildi

ABD borsaları, yatırımcıların Çarşamba günü Fed’in faiz oranı duyurusunu beklemesi ve son enflasyon verilerinin faiz …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.