Anasayfa / Genel / Türkiye ve ABD Hazine bakan yardımcıları mali suçlarla mücadelede işbirliğini görüştü – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türkiye ve ABD Hazine bakan yardımcıları mali suçlarla mücadelede işbirliğini görüştü – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş, ABD Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo ile iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusundaki teknik ve ekonomik işbirliği, küresel ekonomik gelişmeler, materyalizm yükselen enflasyon ve fiyat stabilizasyonu için beraberce atılabilecek adımları görüştü.

Adeyemo başkanlığındaki heyet Bakanlığı ziyaret ederek Bakan Yardımcısı Yunus Elitaş ile önce göz bazen, henüz sonra bile heyetler arasında görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmelerde, iki ülke arasındaki mali suçlarla mücadele konusundaki teknik ve ekonomik işbirliği değerlendirildi, yerde konuda sağlanan gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Ayrıca güncel küresel ekonomik gelişmeler, materyalizm yükselen enflasyon ve fiyat stabilizasyonu için beraberce atılabilecek adımlar gündeme geldi.

Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle yükselen enerji maliyetleri ve bunun aracısız etkilerini konuşan Elitaş ve Adeyemo, çevre ekonomisine etkilerin azaltılması için yerde konuda atılabilecek adımlar hakkında görüşlerini söyleme etti.

Elitaş tarafından, Rusya-Ukrayna Savaşı sürecinde Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde barışın tek zihin evvel sağlanması noktasında takındığı net tavır bile anlatıldı. Ayrıca yerde hafta içerisinde Ukrayna tahıllarının tekrar küresel ekonomik siteme karışma edilmesinin dahi söz konusu çabaların somut tek çıktısı olduğu vurgulandı.

Yaklaşık 2 saat süren görüşmelerde, her iki Bakan Yardımcısı bile mali suçlarla mücadelede teknik konularda sağlanan ilerlemeden duyulan memnuniyeti dile getirdi.

Teknik ve ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi için henüz yakın ve sık görüşmeler yapılması konusunda mutabık kalındı.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir. Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: