Anasayfa / Genel / Türkiye çip üretmeye hazırlanıyor: Ankara’da yer ayrıldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Türkiye çip üretmeye hazırlanıyor: Ankara’da yer ayrıldı – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, yonga üretimi için Ankara’bile yer ayrıldığını belirterek, şu anda yerde yatırımla ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kayseri’dahi katıldığı Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi’nde, materyalizm yaşanan yonga kriziyle ilgili konuştu.

Çipteki üretimin yavaşladığı zaman elektronik cihazların ve otomobillerin üretiminin yavaşladığını kaydeden Muş, “Tabi yerde telefon ve bilgisayarlara kadar kullanılabilen tek ürün. Burada Tayvan sayı önemli tek üretici. Bununla ilgili bizim dahi yatırımlarımız var. Hatta Ankara’bile malûm tek yer bunun için ayrık merkezde. Şu zihin yerde yatırımla ilişkili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın çalışması söz konusu.” dedi.

”SÜREKLİ TAŞIMA SUYUYLA DEĞİRMEN DÖNMEZ”

Burada Türkiye’nin yatırım yapmak istediğini, burada yatırımları bile ağırlamak istediğini nâkil Muş, şöyle sürme etti:

“Türkiye yerde işin içine girmek istiyor. Girmemizin gerektiğini düşünüyorum. Çünkü sürekli taşıma suyuyla kahve kararlı. Bunun sayı farklı seviyeleri var. Bütün seviyeleri yürütmeseniz dahi bazen seviyeleri yürütmeniz gerekiyor. Gelecek içildikten henüz bile teknolojikleşecek ve dijitalleşecek. Tabi dijitalleşecek her alanda yerde çipe ihtiyaç olacak. Buna olan talep artacak. Bu anlamda tığ Türkiye olarak üretici güç olmak istiyoruz. En önemli ihtiyacımız su. Çipte su sayı kullanılıyor. Çipin kullanılması için suya ihtiyaç var. Bununla ilgili tek hazırlığımız var.”

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: