Anasayfa / Genel / Türkiye Aile Destek Programı’na başvurular başladı: Bakan Yanık ayrıntıları açıkladı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Türkiye Aile Destek Programı’na başvurular başladı: Bakan Yanık ayrıntıları açıkladı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyurduğu Aile Destek Programı’nın ayrıntıları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık, Twitter hesabından yaptığı açıklamada,

“Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü tek sosyal mevki olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler dahi referans yapabilecek.

Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başbağ sakıt gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden rengi olması koşuluyla; özel sektör yemekçilik esnaf, sanatkar ve başka özgür çalışanlar faydalanabilecektir.

Emeklilerimiz: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başbağ sakıt gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden rengi olması koşuluyla; SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.

Ayrıca Temmuz’bile referans yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, yerde onayı takip fail ilk ödemede başvurdukları ağrı karışma olmak üzere dayanak ödemesi alacaklardır. Ödemeler yerde altınç başlıyor.

Haydi açınık-Devlet’açınık” ifadelerini kullandı.

Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor!
Güçlü tek sosyal mevki olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler dahi referans yapabilecek.

— Derya Yanık (@deryayanikashb) July 23, 2022

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Aylık 450, 550 ve 600 lira olmak üzere üç segmentte verilecek desteklerle yıllık 5 1000 400 lira ila 7 1000 200 lira arasında dayanak sağlanacak. Aile Destek Programı kapsamındaki destekler 12 ağrı süresince sürekli olarak yapılacak.

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

Aile Destek Programı referans işlemleri açınık-Devlet üzerinden yapılıyor. Aile Destek Programı başvurusu yerde platformda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işlemleri arasında yer alıyor. Öte yandan açınık-Devlet uygulamasını kullanmayanlar ise Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları üzerinden Aile Destek Programı başvurusu yapabilecek.

AİLE DESTEK PROGRAMI İLE NE AMAÇLANIYOR?

Türkiye Aile Destek Programından yoksul ya bile ayrıca dezavantajları bağcıklı gruplar yararlanacak. Aile Destek Programı ile ekstra tek dezavantaja gerek kalmaksızın, sosyoekomomik düzeyi belirlenenin altında olan vatandaşlar desteklenecek.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Citi, ABD borsalarındaki yükselişin genişlemesiyle birlikte S&P 500’ün 2024 yılı sonunda 5.100’e yükselebileceğini söyledi

Citigroup’taki hisse senedi analistlerine göre S&P 500 endeksi, ABD borsasındaki yükselişin genişlemesiyle gelecek yılın sonuna …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: