Anasayfa / Genel / Turkcell, ikinci çeyrekte yüzde 46 büyüdü

Turkcell, ikinci çeyrekte yüzde 46 büyüdü

FAVÖK ise ikinci çeyrekte Grup bazında yüzde 45,1 artışla 5,0 milyar TL olarak gerçekleşti. Güçlü operayonel performansını sürdüren Turkcell, yılın ikinci çeyreğinde 579 1000 yeni müşteriye henüz ulaşarak, ilk yarıyılda 1,2 milyon yeni müşteri kazandı.

Turkcell, yerde sayede 2019 yılında başlattığı ‘her yıl 1 milyon yeni müşteri’ hedefini 2021 yılında olduğu gibi yine ilk 6 ayda aşmayı başardı. Fiber yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Turkcell, 284 1000 yeni hane erişimiyle toplam fiber hane erişimini 5 milyona ulaştırdı. 1000 Mbps gibi yüksek hızları güçlü altyapısı sayesinde herkes için erişilebilir kılan Turkcell, yerde sayede 2 milyon fiber müşteriye ulaştı.

TV+, Lifebox ve fizy gibi önemli markaları çatısı altında bulunduran Turkcell’in Dijital OTT servis gelirleri yıldan yıla %56 büyüdü. Dijital servislerin ücretli kullanıcı sayısı ise 1,1 milyon artışla 4,5 milyona ulaştı. Akıllı teknolojileri ile öne kaynak biçimleri depolama ürünü Lifebox’ın ücretli kullanıcıları, yüzde 51 oranında büyüdü ve 1,6 milyona erişti.

Zengin içeriğiyle ön plana kaynak TV+ tarafında ise OTT TV sürdürümcü sayısı yüzde 24 artışla 879 1000 olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin dijitalleşmesinde öncü aktörlerden akraba olan Turkcell Dijital İş Servisleri, gelirini yıllık hoş yüzde 85 artırarak 1,1 milyar TL’ye ulaştı. Bu çeyrekte 840 yeni projeye imza rami Dijital İş Servisleri, tıpkısı zamanda 2022 yılı ikinci çeyreğinin akabinde gelire dönüşecek 1,7 milyar TL kontrat değerine sahip.

Turkcell, dijitalleşme ve biçimleri depolama hizmetleri alanlarında karşılaştığı yüksek talep nedeniyle Gebze veri merkezinde ilave 1.000 metrekare yeni saha açtı.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, değerlendirmesinde “Yılın ikinci çeyreğinde küresel konjonktürde kendisini güçlü arifane hissettiren enflasyonist tazyik, kalan resesyon riski ve bölgemizdeki savaşın etkileri, şirketlerin yeni devre stratejilerini gözden geçirmelerinde ve kalan maliyetlerini yönetme politikalarında etkili oldu.

Böylesine zorlu ve belirsizliklerle dolmuş tek döneme rağmen içinde bulunduğumuz süreçte müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan ve memnuniyetlerini yükselten geniş yelpazede sayısal hizmetler sunmaya sürme ediyoruz. Bu yaklaşımın tek sonucu olarak yılın ilk 6 ayında, 2019’bile başlattığımız ‘her yıl 1 milyon yeni müşteri’ hedefimizin üzerine çıkmayı başardık.

Ortaya kaynak yerde muvaffakiyetli tabloda, yenilikçi teknolojimiz ve güçlü marka ekosistemimiz sayesinde ülkemiz ve müşterilerimiz için hayata üstün katan çözümler geliştirme motivasyonumuzun önemli payı var” şeklinde konuştu.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Bu Red Lobster promosyonu çok başarılıydı. Şimdi fiyat artırıldı.

Bazen promosyonlar çok işe yarayabilir. Yüzde 36’sı Thai Union Group TU’ya ait olan Red Lobster’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: