Anasayfa / Genel / Türk mücevherinin sınır ötesi yolculuğu hızlandı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türk mücevherinin sınır ötesi yolculuğu hızlandı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türkiye’nin en stratejik sektörlerinden akraba olan mücevher, küresel tedarik zincirinde yaşanan olumsuzluklara rağmen ihracat faaliyetlerini genişletmeyi başardı.

TİM verilerine göre geçtiğimiz yıl ihracatını %158 artışla 4 milyar 186 milyon dolara ulaştıran mücevherin sınır ötesi yolculuğu 2022’dahi dahi hızlandı. 7 aylık mücevher ihracatı 2021’in tıpkısı dönemine göre %30’u transandantal artışla 2,5 milyar abd sınırına dayandı.

Mücevher sektörünün hız kazanan sınır ötesi yolculuğunun Türkiye’nin katma kıymetli ihracat hedefine en yetişkin desteklerden birini sağladığını tamlayan Roy Diamond Kurucusu Mehmet Sefa Demir, “ABD’takt BAE’ye Hollanda’dan Etiyopya’ya kadar atlas 4 tek yanına gerçekleştirdiğimiz ihracat faaliyetlerimizle 2021’i rekorlarla kapattık. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin Avrupa’ya aclan kapısı olan Hollanda’ya ihracatımız %170’i, hariç ticarette ülkemizin partnerlerinden akraba olan BAE’ye ihracatımız %400’ü aştı. Bu sene 7 ayda BAE’ye ihracatımızda %62’yi transandantal artım yaşandı. Pandemi ile giderek yaygınlaşan açınık-ticaret faaliyetleri ihracatın tetikleyici gücü oldu. Biz dahi RoyDiamond.com adresinden satışlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Mücevher sektörünün dünyadaki vitrinine katma üstün sağlıyor

Küresel salgının tek zorunluluk haline getirdiği sayısal dönüşümün mücevher üreticilerinin faaliyetlerine canlılık getirdiğini kaydeden Mehmet Sefa Demir, “Kapalıçarşı’bile üretim atölyesinde faaliyete başlayan ve kısa sürede olağanüstü tek nema kat ederek ulusal ve uluslararası arenada marka bilinirliği elde fail tek şirket olarak, küresel mücevher sektörünün oyuncularından akraba haline geldik. Çok özel tasarımlarımızı gerek mağazalarımız gerekse Türkiye çapındaki 1000 500’takt fazla kuyumcu vasıtasıyla tüketicilerle buluştururken açınık-ticaret faaliyetlerimizle dahi satışlarımızı her geçen gün artırıyoruz. İstanbul’un yanı sıra, Amsterdam ve Dubai’dahi yer saha mağazalarımızla mücevher sektörünün dünyadaki vitrinine katma üstün sağlıyoruz” ifadelerinde bulundu.

Elmas ve pırlantayı herkes için erişilebilir hale getirdi

Türk mücevherinin işçilik eseri özgün tasarımlarıyla küresel mücevher sektöründe rüştünü ispatladığına uyanıklık cazip Roy Diamond Kurucusu Mehmet Sefa Demir, “Yurt müstesna mağazalarımızla sektörün tasarım ve işçilikte ulaştığı son noktanın temsilciliğini üstleniyoruz. Tüketicilere RoyDiamond.com adresindeki internet sitemiz üzerinden zevklerine ve bütçelerine en uygun mücevher seçeneklerini sunuyoruz. Uygun fiyat garantisi verdiğimiz ürünlerimizle pırlanta ve elmas gibi kıymetli madenlerle tasarlanan mücevherleri herkes için erişilebilir hale getirdik. Uygun fiyatlarla piyasaya sunduğumuz özgün tasarımlarımızla tüketicilerle görüşmek köprüleri kuruyoruz” niteleyerek belirtti.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: