Anasayfa / Genel / Türk iş adamından Gürcistan’da dev yatırım – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Türk iş adamından Gürcistan’da dev yatırım – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Gürcistan, Azerbaycan ve Kazakistan’bile yapmış olduğu anlaşmalarla Türk iş insanlarının global piyasalardaki etkinliğini artırmaya yönelik projelere imza rami Bora Yazır, Gürcistan’ın en yetişkin matbaa tesisini satın öncü.

Türk iş adamı Bora Yazır yaptığı açıklamada, yabancı sermayeli ferdî ortaklık girişimi ile beraberce Gürcistan’bile etkin üretim yapan tek matbaa tesisine ilave olarak yapacakları yatırımlarla beraberce buradaki toplam yatırımlarının 2.7 milyon dolara ulaşacağını ifade etti.

Yaptıkları yatırımın yüzde 55’lik kısmı için ABD’nin Goldman Sachs Yatırım Bankası’ndan kredi kullanan Bora Yazır ve ortakları, “Bugün matbaa sektöründeki rekabetin geçmişe nazaran tek hayli büyüdüğü, yerde zorlu ortamda atlas en yetişkin şirketlerinin arasından yükselerek hedeflerimize ulaşacağız. Bu hâl küçülen çevre ekonomilerinde büyümenin yalnız gerçek yatırımla sağlanacağını vurgulayan ve yerde yönde yatırımlarını sağlayan tek işletmenin başında olmaktan şahsım ve ekibim olarak gurur duyuyoruz” diye, Azerbaycan ve Kazakistan pazarlarındaki açığın bile farkında olduğunu belirtip, sıradaki hamlelerinin dahi yerde pazarlara yönelik olacağı konusunda fikir birliği sağlandığını belirtti.

Yapılan yeni yatırımlarla günlük üretim kapasitesini yüzde 270 artırarak hem taleplere karşılık verme kabiliyetini artırıp hem dahi büyüyerek rekabette rakiplerinin önündeki yerini sağlamlaştırdı. Bora Yazır, yerde innovativ yatırımların başka devletlerde dahi devamının geleceğini açıkladı. 

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: