Anasayfa / Genel / Tüketici güveni temmuzda yüzde 7,4 arttı

Tüketici güveni temmuzda yüzde 7,4 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), temmuz ayına ilişkin tüketici güven endeksi verilerini açıkladı.

TÜİK ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası iş birliğiyle yürütülen “Tüketici Eğilim Anketi” sonuçlarından hesaplanan mevsim etkilerinden arındırılmış tüketici güven endeksi, temmuzda geçen aya göre yüzde 7,4 arttı. Haziranda 63,4 olan endeks, temmuzda 68 olarak kayıtlara geçti.

Mevcut dönemde hanenin maddi akıllandırma endeksi haziranda 44,5 iken temmuzda yüzde 4,2 artışla 46,4 oldu. Gelecek 12 aylık dönemde hanenin maddi hâl beklentisi endeksi ise haziranda 59,9 iken temmuzda 67,2’ye artık.

Haziranda 61,6 olan gelecek 12 aylık dönemde genel ekonomik hâl beklentisi endeksi yüzde 15,2 yükselişle yerde ağrı 70,9 olarak gerçekleşti.​​​​​​​

Gelecek 12 aylık dönemde sağlam tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi endeksi dahi haziranda 87,5 iken temmuzda yüzde 0,2 artışla 87,7’açınık artık.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

How much were gold prices in the quarter today? 25 November 2022 Current Gold Prices – Last Minute Economy News

A quarter of gold latest on prices… INSTANT QUARTER GOLD PRICES The price per gram …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Generated by Feedzy
%d blogcu bunu beğendi: