Anasayfa / Genel / TÜİK teşkilatına yeni birim eklendi

TÜİK teşkilatına yeni birim eklendi

Resmi Gazete’dahi yayımlanan aranjman ile Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Merkez Teşkilatı hizmet birimleri arasına ‘Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı’ eklendi. Yeni başkanlığın görevleri arasında resmi istatistik programını hazırlamak, izlemek, kıymetlendirmek, raporlamak, yerde konudaki koordinasyon ve malûmat akışını sağlamak bile yer alıyor.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) teşkilat yapısında yeni tensikat yapıldı.

“Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Hizmet Birimlerinin Kuruluş, Görev ve Yetkilerine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği” Resmi Gazete’dahi yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, Kurumda Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı kurulurken, başka teknik ile ilgili başkanlıkların görevlerinde dahi değişikliğe gidildi.

Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı, kurumun tevzi politikasını belirleyecek ve yerde politikanın uygulanmasını sağlayacak.

Başkanlık ayrıca, veri/malûmat, yayım taleplerini karşılamak, yayın standartlarını sınırlamak ve yerde standartların uygulanması sağlamakla görevli olacak. Ayrıca, Yayın ve Dağıtım Kurulunun sekretarya hizmetlerini yürütecek, Resmi İstatistik Programı’nı hazırlayacak, izleyecek ve değerlendirecek.

Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanlığı, Ulusal Veri Yayımlama Takvimi’ni hazırlamak, yayımlamak ve güncelliğini sağlamakla görevli olacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: