Anasayfa / Genel / Trafik sigortasında yol haritası ekim ayında açıklanacak

Trafik sigortasında yol haritası ekim ayında açıklanacak

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) yönetimi, yeni iletişim stratejisi kapsamında gazete mensuplarıyla tek araya geldi.

25 milyon vasıta sahibini yakından ilgilendiren zorunlu trafik sigortası ile ilgili kamuoyuna sayı haberin yansıdığının altını çizen SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu şunları söyledi:

“Trafik sigortası zaman çevre genelindeki hemen hemen tüm ülkelerde branşın özelliği gereği sorunlu tek saha. Fakat bizim ülkemizde yerde hâl biraz henüz fazla kamuoyunda yer alıyor. Biliyoruz ki yapısal çözümler getirmeden primi tarifeyi konuşmaya sürme ederiz.

Bu nedenle özellikle vurgulamak isterim ki, sigorta sektörünün regülatörü olarak trafik sigortasında kalıcı çözümler geliştirerek tüm paydaşlar için sürdürülebilir tek kol olmasını istiyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız yol haritamızı ekim ayında kamuoyu ile paylaşacağız.” 

“AMACIMIZ HIZLI AKSİYON ALMAK”

Eroğlu, sorunlara yapısal çözümler geliştirmek için sektör paydaşlarının bile içinde yer aldığı emek grupları oluşturduklarını belirterek,. “Amacımız eylem planı oluşturarak hızlı ve kapsamlı şekilde eylem örtmek” niteleyerek konuştu.

OVP içinde finansal istikrara önemli tek saha ayrıldığına dikkati cazip Eroğlu, yerde konuda bile BES ve OKS yanında sigortacılığın tabana yayılması için ürün çeşitliğinin artırılması ve Zorunlu Afet Sigortası’nın hayat bulması namına önemli ifadelerin yer aldığının altını çizdi.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Nike, indirimlerin hafifletilmesi ve maliyetlerin düşmesi sayesinde yılın daha iyi olmasını bekliyor

Rakip koşu ayakkabısı üreticilerinin bu yıl Nike Inc.’i savunmaya alması ve genel talebin zayıf kalmasından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: