Anasayfa / Genel / Tom Hanks’ten Blue Origin açıklaması!

Tom Hanks’ten Blue Origin açıklaması!

Aktör Tom Hanks, Jeff Bezos‘ın Blue Origin uzay nakliyeciliği şirketi hakkında konuştu. Bilindiği üzere, bu sene uzay turizmi için epeyce büyük adımlar atılıyor. Hem Blue Origin’in hem de SpaceX‘in ve Virgin Galactic‘in uzay uçuşları yıla damgasını vurdu.

Uzayla yıldız oyuncuları buluşturan gelişmeler de yaşanmakta. Örneğin, Star Trek serisinin yıldız oyuncusu William Shatner, Blue Origin’in uzay seyahatinde yer aldı. Ayrıyeten Rusya, uzay istasyonuna bir sinema takımı göndererek uzaydaki birinci uzun metrajlı sineması çekti. NASA ve SpaceX ise uzayda Tom Cruise‘un yer aldığı bir sinema çekmeyi planlıyor. Son olarak Tom Hanks’ten de bir açıklama geldi.

Tom Hanks, uzay uçuşuna 28 milyon dolar ödemek istemedi

ABD’li yıldız aktör Tom Hanks, ABC’de Jimmy Kimmel’in sunduğu ‘Jimmy Kimmel Live!’ programında konuştu. Uzay seyahati için şirketin William Shatner‘dan evvel kendisine teklif sunduğunu açıkladı. 65 yaşındaki iki Oscar ödüllü oyuncu, bu teklifi istenen yüksek ölçüdeki fiyat nedeniyle reddettiğini belirtti.

Sunucu Kimmel, Hanks’e “Shatner’dan evvel Jeff Bezos’ın size teklif sunduğu hakikat mu?” formunda bir soru yöneltti. Sorunun üzerine Hanks, “Evet lakin muhakkak bir fiyat ödemem karşılığında” dedi. Tom Hanks, Blue Origin şirketinin kelam konusu seyahat için 28 milyon dolar istediğini söyledi. Bu nedenle, teklifi reddettiğini açıkladı.

Soldan sağa gerçek; Chris Boshuizen, William Shatner, Audrey Powers ve Glen de Vries. (Foto: Blue Origin)

Oyuncu Tom Hanks, konuşmasının devamında ise esprili bir lisan kullandı. Ünlü aktör, herkesin sandalyeye yaslanıp birkaç dakika sallanarak uzay tecrübesini simüle edebileceğini söyledi. Kısa bir not olarak, Hanks’in uzaya gitmemiş olsa da 1995’te Apollo 13 sinemasında astronot Jim Lovell’i canlandırdığını belirtelim.

Blue Origin, 13 Ekim 2021 günü ikinci uzay turizmi uçuşunu yaptı. Yaklaşık 11 dakikalık seyahatte dört kişilik grup yer aldı. New Shepard kapsülü ile takım, uzayın sonu Karman Çizgisine uçtu. Bu ortada, 90 yaşındaki William Shatner uzaya çıkan en yaşlı kişi oldu.


İlginizi Çekebilir

GameStop hisseleri gelir kaybının ardından düşüşe geçti ve Ryan Cohen özsermaye yatırımlarına odaklandı

GameStop Corp.’un hisseleri, video oyunu perakendecisinin beklenenden daha iyi bir sonuç elde etmesine rağmen üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: