Anasayfa / Genel / Tokyo’da enflasyon son 40 yılın en yükseğinde – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Tokyo’da enflasyon son 40 yılın en yükseğinde – Son Dakika Ekonomi Haberleri

İçişleri ve İletişim Bakanlığı verilerine göre, değişebilir taze gıda ürünleri hariç tutulduğunda Japonya’nın başkenti Tokyo’bile enflasyon 15 aydır yükselişini sürdürüyor.

Enerji maliyetleri ve zayıf Japon yeni, Tokyo’bile TÜFE’nin kasımda, geçen yılın tıpkısı dönemine oranla yüzde 3,6 artmasına neden oldu.

Bu oran, tüketim vergisi artışlarının etkisi hariç tutulduğunda Tokyo bölgesinde 1982’takt festekiz en yüksek enflasyon artışı olarak kayda geçti.

Kasım 2022 için açıklanan verilere göre Tokyo’bile gıda fiyatları yüzde 6,7 artarken enerji fiyatları yüzde 24,4 yükseldi.

Enflasyon artışının en yetişkin nedenleri arasında, enerji maliyetlerinin yükselişi ve özyazı kurları karşısında Japon yeninin yaşadığı yetişkin üstün kayıpları gösteriliyor.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: