Anasayfa / Genel / TOKİ’den 200 bin kişiye indirim

TOKİ’den 200 bin kişiye indirim

TOKİ’nin erken ödeme indirimi kampanyasında geçmiş başlayan referans süreci sürme ediyor.

Kampanyadan kaç kişinin yararlanacağı malûm oldu. Sabah’ta yer saha habere göre, kampanyadan 201 1000 371 konut ve işyeri alıcısı yararlanabilecek. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İndirim uygulaması kapsamına kırılan projelerdeki konut, iş yeri ve emlâk alıcılarının referans tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları ödenti, taksit ve geriye dönmüş herhangi tek borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2021 yılı 30 Haziran’a kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2021’takt önce başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.

YÜZDE 25 SINIRI

Yüzde 25 indirim kampanyasından eksiksiz pancar bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar bile yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar, pancar bakiyesinin yüzde 25’inden rengi olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirimden faydalanabilecek.

SON TARİH 19 EKİM

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 19 Ekim 2022 tarihine kadar ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak pancar kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

ARSADA YÜZDE 12,5 İNDİRİM

TOKİ, vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri sürme fail emlâk satışları için dahi indirim yapacak. Borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen örtmek isteyen emlâk alıcıları için yüzde 12,5 oranında indirim yapılacak.

Kalan taksit sayısı 12 ve henüz rengi olan emlâk alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 23 Eylül-14 Ekim 2022 tarihleri arasında başvurularını yapabilecek.

BANKAYA DOĞRUDAN BAŞVURU

Ödemelerini Ziraat Bankasına yapan alıcılar aracısız bankaya başvuruda bulunabilecek ve borçlarını kapatabilecek. Ödemelerini Vakıflar Bankasına yapan emlâk alıcıları ise kapatmaya esas pancar bakiyelerini İdareden öğrenebilecek.

GERİYE DÖNÜK BORÇ ŞARTI

İndirim uygulaması kapsamına kırılan projelerdeki konut, iş yeri ve emlâk alıcılarının referans tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları ödenti, taksit ve geriye dönmüş herhangi tek borcunun bulunmaması gerekiyor.

KREDİ FAİZ ORANLARI

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzaladıkları uzlaştıran bankalardan konut kredisi kullanabilecek. Kampanyada kredi koşulları Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarafından belirlendi. Her iki bankada bile faiz oranları tıpkısı şekilde uygulanacak. “Konut kredisi” ve “iş yeri kredisi”nde 1-120 ağrı vadeyle olmak üzere, tüm tutar aralıklarında binde 5 tahsis ücreti alınacak. Faiz oranı, konut kredisinde 1,29, iş yeri kredisinde 1,57 olacak.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Patronlar ofise geri dönme konusunda gerçekten ne düşünüyor?

Brown, “Artık daha fazla güce sahip olduklarını düşünüyorum” dedi. “Şirketler çalışanlarını her zamankinden daha fazla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: