Anasayfa / Genel / TOGG ne zaman satışa çıkacak, fiyatı ne kadar olacak? (TOGG tanıtım tarihi) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

TOGG ne zaman satışa çıkacak, fiyatı ne kadar olacak? (TOGG tanıtım tarihi) – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Otomobil tutkunları tarafından merakla muhtemel TOGG’un ne zaman satışa çıkacağı merakla sorgulanıyor. Yakın zamanda seri üretimine başlanacak olan TOGG’un, üretimden inen ilk uzlaştıran 29 Ekim Cumartesi günü tanıtılacak. TOGG’un hangi tarihlerde satışa çıkacağı ve fiyatlarının ne kadar olacağı ise araştırılmaya sürme ediyor. İşte füru.

BAKAN VARANK’TAN TOGG AÇIKLAMASI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli ve milli elektrikli otomobil Togg hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Varank açıklamalarında Togg’un üretimine ilişkin, “Şirketin 2023 yılı hedefi 17-18 1000 vasıta üreterek piyasaya sürmek.” dedi

29 EKİM CUMARTESİ GÜNÜ TANITILACAK

Togg’un seri üretiminin yapılacağı kampüsün inşaatının tamamlandığını tamlayan Varank, cumartesi günü dahi seri üretim bandından inen ilk aracın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlara tanıtılacağını dile getirdi.

TOGG NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

Varank, ilk üretim araçlarda “tip onayı” alıntı süreci olduğunu ifade ederek, söz konusu onaylardan geçerse veya güncelleme gerekmezse araçların satılmaya başlanacağını söyledi.

Satış fazlalık bile hedefledikleri tarihin 2023’ün ilk çeyreği olduğunu kaydeden Varank, “Şirketin 2023 yılı hedefi 17-18 1000 vasıta üreterek piyasaya sürmek. Şu zihin sınama üretimleri gerçekleşiyor zaten. 29 Ekim’dahi dahi fabrikanın bitişi ve seri üretimin başlangıcı törenini yapmış olacağız. Şirketin açıkladığı takvime harfiyen uyularak bugünlere gelindi.” dedi.

ÖZİLHAN: ÖTV DİLİMİNDE YER ALACAK

TOGG’un C-segment SUV modelinin müteakıben itişli versiyonları az ÖTV diliminde yer matlûp.

Anadolu Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan “TOGG, yüzde 10 ÖTV diliminde kesin kalıyor. Biz fizibilite yaparken ÖTV’yi yüzde 7 hesaplamıştık. Üç puanlık tek fazlalık var ÖTV’dahi” dedi.

Özilhan, Türk vatandaşının ulaşabileceği tek vasıta düşünüyoruz” niteleyerek konuştu.

TOGG FİYATI NE KADAR OLACAK?

ÖTV dilimine göre hesaplandığında TOGG’un C-segment SUV modelinin 900 1000 lira civarında olması bekleniyor.

Ekim sonu itibariyle seri üretime geçmeye başlanacak olan TOGG, satışa Mart 2023’te eski.

Yasal Uyarı: Sitemiz tasarım aşamasındadır ve tüm içerikler hayal ürünüdür. Gerçek kişi ve kurumlar ile benzerlikleri tamamen tesadüfidir. İçerikler haber niteliği taşımaz ve gerçekliği yoktur. Sitemiz taslak aşamasında rastgele oluşturulan içeriklerden sorumlu değildir. Yinede sitemizden kaldırılmasını istediğiniz içerikler için [email protected] adresine mail ileterek taleplerinizi iletmeniz halinde yasal süre içerisinde tüm içerikler sitemizden kaldırılacaktır.


İlginizi Çekebilir

Jake Wood bir zamanlar bir savaşçıydı, sonra kar amacı gütmeyen bir liderdi. Şimdi o bir girişimci.

Irak’taki ilk turumun yaklaşık üç veya dört haftasında, şimdiye kadar bulunduğum ilk silahlı çatışma. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: